Informacje i nowości

Może i nadchodzi era post-PC, ale na pewno nie era post-Mac

Tim Cook

Chociaż ostatnio sporo mówi się o erze post-PC, tym czy ona nastanie, czy może już nastała, to Apple „nie chce rezygnować z Maka”. Mało tego, Tim Cook kolejny raz, tym razem w wywiadzie dla The Wall Street Journal zaznaczył, że firma przygotowuje w tej dziedzinie „kilka naprawdę fajnych rzeczy”.

Ostatnio czytałem na temat tego, że Sony ma zamiar sprzedać dział komputerów, wcześniej o plotkach, że z produkcji PC ma zrezygnować Samsung. Tymczasem Apple, dla którego urządzenia mobilne stały się głównym źródłem dochodu, nie zamierza rezygnować z tego, na czym firma wyrosła. Temat komputerów Mac bardzo często ostatnio powracał, z racji 30 urodzin Macintosha i bynajmniej Apple nie planuje odesłać go na przedwczesną emeryturę.

Odpowiadając na pytania dziennikarza z WSJ, Tim powiedział, że firma ma zamiar skupić się na „robieniu tylko kilku rzeczy, ale tak, by były wielkie”, przypomniał również o pracach nad produktami w zupełnie nowych kategoriach. CEO Apple stwierdził, że firma ma także do przebycia długą drogę w obecnych dziedzinach, w tym szczególnie, jeśli chodzi o komputery Mac.

Myślę, że Apple może dobrze się rozwijać wprowadzając wielkie usprawnienia i nowe urządzenia, w ramach obecnych kategorii produktów.

(…)

I nie zamierzamy rezygnować z Maka. Mnóstwo ludzi rezygnuje dziś z PC. My wciąż wkładamy niesamowicie wiele wysiłku i pracy, aby stworzyć jak najlepsze komputery Mac. I mamy kilka naprawdę fajnych rzeczy do zaprezentowania. Ponieważ wierzymy, że jeśli ludzie odchodzą od PC, to jest jasne, że Mac jest tym czego chcesz, jeśli chcesz mieć komputer osobisty.

Osobiście bardzo cieszę się z wypowiedzi Tima Cooka i życzę Apple, aby w dziedzinie komputerów zdziałało jeszcze jak najwięcej. Dużą część dnia spędzam ze smartphone’em i tabletem, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie, że miałoby obok nich zabraknąć komputera Mac, który szczególnie służy mi do pracy. Myślę, że osób takich jak ja, jest wiele. I jeśli ktoś się martwi, to spokojnie, komputery jeszcze tak szybko nie wymrą 😉

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/07/apple-spending-on-future-macs/]

To Top