Gry na iOS i OS X

W ciągu najbliższych godzin Flappy Bird zniknie z App Store!

Flappy Bird

Po tym, jak gra Flappy Bird stała się w App Store hitem ostatnich dni, zostanie usunięta ze sklepu z aplikacjami na iOS (oraz z Google Play). Według czasu zaplanowanego przez twórcę, ma to nastąpić jutro (niedziela), ok. godziny 18.

W tweetach które opublikował Dong Nguyen możemy przeczytać, że uważa on, że gra odniosła olbrzymi sukces, ale jednocześnie, że nie może tego znieść, że gra zrujnowała jego proste życie i teraz go nienawidzi. Zaznacza także, że decyzja nie ma nic wspólnego z kwestiami prawnymi, a także, że gra nie jest na sprzedaż.

Wiadomość jest z pewnością szokująca. Przypominam, że w wywiadzie dla The Verge, Nguyen wspomniał, że gra daje obecnie przychody z reklam na poziomie 50000$ dziennie. Jest i druga strona medalu – pojawiły się pozwy i roszczenia, a jeden z deweloperów zaczął zarzucać plagiat. 

Do tego dochodzi jeszcze jedna interesująca kwestia. Spójrzcie poniżej, na datę wydania gry – dokładnie, jest to 24 maja 2013. Czy to nie zastanawiające, że gra wzbudziła taką popularność dopiero niedawno? Niektórzy podejrzewają, że wygląda to podobnie do działania bota, czy innych, nie do końca czystych zagrywek, które sprawiły, że gra wzbiła się w górę w statystykach App Store, a to, już lawinowo, przyczyniło się do dalszej popularności.

Jestem ciekawy, czy gra faktycznie zniknie jutro z App Store i co dokładnie jest tego przyczyną. Być może niedługo dowiemy się czegoś więcej.

[appstore id=642099621]

To Top