Aplikacje na iOS i OS X

Tick – aplikacja to-do pełna kolorów

Tick

Tick, jak sama nazwa wskazuję, to program, który ma za zadanie przypominać nam o czynnościach, które mamy do wykonania, abyśmy następnie mogli je „odfajkować”.

Takich programów jak Tick jest wiele, m. in. Clear[itunes id=493136154 type=price], Task[itunes id=505799171 type=price], Wunderlist[itunes id=406644151 type=price], czy nawet Przypomnienia wbudowane w system iOS. Część z nich jest płatna, część darmowa (Tick zalicza się do pierwszej grupy), niektóre z nich są mniej lub bardziej rozbudowane.

Po wejściu Ticka ukaże nam się ekran powitalny, po czym zobaczymy ekran z kategoriami. Każdą możemy swobodnie edytować, ale warto najpierw zajrzeć do pierwszej z nich, w kolorze niebieskim, gdzie twórcy ukryli dla nas mały tutorial. Zostało w nim objaśnione w czterech, krótkich krokach, jak należy posługiwać się gestami w programie. Te, są podobne do tych (które już zapewne część Czytelników poznała) w aplikacji Clear.

W Ticku my, jako użytkownicy, dostajemy odpowiednią funkcjonalność, która jest warta swojej ceny – mowa tutaj o tworzeniu własnych, indywidualnych list, które możemy swobodnie edytować pod względem kolorystyki, ikonki, nazwy czy nawet umiejscowienia. Jest to moim zdaniem zdecydowanie lepsza rozwiązanie od zwykłej listy, ponieważ pozwala na dopasowanie programu do naszych potrzeb.

Chociaż Tick nie został póki co wydany w wersji na komputery Mac, nie oznacza, że z nimi nie współpracuje. W chwili obecnej, wszystkie listy i przypomnienia, można zsynchronizować z systemowymi Przypomnieniami.

Ciekawą funkcją jest automatyczny tryb nocny, zmieniający kolorystykę programu, na bardziej czytelną, gdy wokół zrobi się ciemne. Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na filmie:

[youtube id=”g6tNhq9C4Ho”]

Podsumowując, aplikacja Tick jest zdecydowanie warta uwagi i swojej ceny, ponieważ oferuje świetną i wygodną listę rzeczy do zrobienia. Program można śmiało nazwać lepszym, aczkolwiek płatnym zamiennikiem standardowych Przypomnień w systemie iOS 7, jak i dla konkurencyjnych aplikacji, takich jak chociażby Clear. Polecam! 🙂

[appstore id=683780016]

To Top