Aplikacje na iOS i OS X

Camp Discovery – aplikacja edukacyjna dla dzieci autystycznych

Autism Learning Games: Camp Discovery

Centrum Autyzmu w USA opracowało aplikację, która ma ułatwiać rozwój dzieci dotkniętych autyzmem, poprzez zabawę. Aplikacja nosi nazwę Camp Discovery i jest dostępna za darmo w AppStore.

Chodzi o to, żeby dzieciom udało się „dogonić rówieśników” – mówi Dennis Dixon, dyrektor ds. strategii Dennis Dixon.

Dyrektor kreatywny, CJ Miyake twierdzi za to, że sztuczka aplikacji polega na tym, żeby wszystkie dzieci mogły czerpać z niej zabawę.

Kiedy dzieci uruchomią Camp Discovery po raz pierwszy, przedstawia się im zestaw animacji i zdjęć, które mogą wybierać. Następnie są prezentowane specjalnie wybrane lekcje, które pomogą skupić się na jednej umiejętności lub temacie w danej chwili. Oczywiście aplikacja nie zastępuje normalnych terapii, ale jest ich świetnym uzupełnieniem.

Aplikacja jest potężnie rozbudowana, a co najważniejsze – dostępna za darmo. Dobrze, że poza często „bezmyślnymi” zabijaczami czasu, powstają aplikacje dla młodszych, aby pomóc im w rozwoju. Dobrze, że iPad, poprzez pomysłowość innych ludzi, może być wykorzystywany w tak pozytywny sposób, aby pomóc i urozmaicić chorym dzieciom zabawę, oraz naukę. Ode mnie twórcy aplikacji mają wielkiego plusa!

A może znacie jakieś polskie aplikacji, które powstały w ramach podobnych inicjatyw? Jeśli tak, dajcie znać – chętnie napiszemy na ich temat!

[appstore id=585678823]

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/262683/camp-discovery-uses-ipad-teach-kids-autism/]

To Top