Plotki

Google będzie produkować iPhone’y

Andorid - I fixed it

Przyznaję – tytuł wpisu jest nieco przewrotny, ale pośrednio prawdziwy 😉 .

Może się bowiem okazać, że Google faktycznie będzie miało swój udział w produkcji przyszłych iPhone’ów. The Wall Street Journal poinformował, że Foxconn, czyli jeden z głównych podwykonawców Apple, poszukuje pomocy w automatyzacji linii produkcyjnych. Tym właśnie ma zająć się Google i ich dział robotyki.

Foxconn podjął w tym celu współpracę z Andym Rubinem – nazywanym „ojcem” Androida (był współzałożycielem i prezesem firmy Android Inc., zanim spółkę kupiło Google). Na ostatnim spotkaniu Terry’ego Gou (prezez Foxconnu) i Andy’ego Rubina omawiano możliwości dalszej współpracy i wdrożenia nowej technologii.

W ciągu ostatniego roku Google nabyło osiem firm zajmujących się robotyką, więc jest bardzo prawdopodobne, że firma ma na tym polu duże plany i podejrzewa się, że będzie chciała stworzyć specjalny system operacyjny do robotów wykorzystywanych w produkcji różnych sprzętów.

Z kolei tajwańskiej firmie bardzo zależy na jak największym zautomatyzowaniu produkcji w celu zmniejszenia kosztów, oraz zwiększeniu wydajności. W chwili obecnej na jednej linii produkcyjnej zajmującej się iPhone’em 5S pracuje aż 600 osób.

Jeśli wszystko dojdzie do skutku, można by wręcz powiedzieć, że… Androidy Google będę produkować iPhone’y!

Ciekawe tylko co na to Apple i użytkownicy iPhone’ów?

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/02/11/future-iphones-could-be-built-by-google-robots-on-foxconn-production-lines/]

To Top