Patenty Apple

Słuchawki Apple śledzące nasze funkcje życiowe

Patent Apple - słuchawki z biosensorami

Najnowsze patent Apple kolejny raz pokazuje zainteresowanie firmy biosensorami, tym jednak razem, w zupełnie innym zakresie. Dotychczas wszystkie przecieki dotyczące technologii czujników medycznych, czy zatrudnianie nowych specjalistów, było wiązane przede wszystkim z iWatchem.

Nowy patent pokazuje natomiast, jak do tego celu można wykorzystać… słuchawki! Gama możliwości opisanych w dokumencie jest naprawdę szeroka – od śledzenia naszych działań, prędkości i przebytej drogi w trakcie ćwiczeń, poprzez badanie temperatury ciała i tętna, na analizie ilości wydzielanego potu kończąc.

Oprócz tego, słuchawki mogłyby wykrywać ruchy naszej głowy i wykorzystywać je do sterowania odtwarzaną muzyką. Schemat działania tej funkcji prezentuje poniższy rysunek.

Patent Apple - słuchawki z biosensorami

Niedawno, pod jednym z artykułów dotyczących aplikacji Healthbook ktoś napisał, że aby taka aplikacja mogła działać, użytkownik musiałby być oblepiony przeróżnymi czujnikami. Jak widać, Apple ma na to swój pomysł i aby wprowadzić go w życie, wcale nie będzie konieczne wykorzystanie i „ubieranie” kilkunastu urządzeń – przy odpowiednim wdrożeniu technologii w zupełności może wystarczyć to, czego używamy dzisiaj.

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/266920/future-apple-earphones-track-health-patent/]

To Top