Informacje i nowości

Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu z wybudzaniem MacBooków Air

MacBook Air 13'

Apple pracuje nad aktualizacją, która ma naprawić problem występujący w MacBookach Air 11 i 13-calowych z 2013 roku, polegający na zawieszaniu się komputera w chwili wybudzania. Najczęstszym efektem jest pojawienie się czarnego ekranu, a jedynym, dotychczasowym rozwiązaniem – twardy reset urządzenia.

Wcześniej podejrzewano, że błąd może być związany bezpośrednio z wadliwym czujnikiem, który rozpoznaje czy MacBook jest otwarty, czy zamknięty. Obecnie wydaje się jednak, że problem bardziej leży po stronie samego OS X’a – co jest znacznie lepszą wiadomością zarówno dla producenta, jak i użytkowników. Poza tym, wielu użytkowników raportowało występowanie błędu także w MacBookach Pro kupionych w różnym czasie, co raczej wyklucza wadliwą serię czujnika, który trafiłby do konkretnej partii urządzeń.

Częściowe rozwiązanie problemu daje już czwarta beta OS X 10.9.2, poprzez zmianę funkcji przycisku power – o ile dobrze rozumiem, polega to na zablokowaniu możliwości uśpienia urządzenia za jego pomocą. Jest to rozwiązanie połowiczne i nieco dziwne, ale wygląda to raczej tak, że Apple chciało w ten sposób wyłącznie zlokalizować źródło problemu.

Ostatecznie błąd powinien zostać naprawiony wraz z wydaniem oficjalnej wersji OS X 10.9.2.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/18/sleep-wake-crash-macbook-air/]

To Top