Gry na iOS i OS X

Inwestor chce wymusić na Nintendo tworzenie gier na iOS

Nintendo

Założyciel Oasis Management, Seth Fisher wysłał list do prezesa Nintendo – Satoru Iwata, w którym żąda wydania gier na iOS. Jak sam zainteresowany pisze:

Ludzie którzy grali w klasyczne Super Mario, Donkey Kong czy Legend of Zelda jako dzieci, teraz są głównymi konsumentami na rynku smartfonów i tabletów, którego wartość wynosi ponad 100 miliardów dolarów.

Fisher jeszcze dodaje, że Nintendo jest w bardzo dobrej sytuacji, żeby wejść na rynek mobilny ze swoją biblioteką gier. Tutaj można się po części zgodzić z panem Fisherem – pojawienie się iPhone’a i iPada, a wraz z nimi gier na iOS, przynoszą japońskiemu gigantowi straty rzędu ponad miliarda dolarów rocznie. Jednakże Nintendo jest znane ze swojej dosyć rygorystycznej polityki, dzięki czemu już na starcie obecnej generacji konsol, 3DS i WiiU mogą jako jedyne pochwalić się tzw. ekskluzywnymi system-sellerami, czyli grami, dla których warto kupić wspomniany sprzęt, które w dodatku zostały wydane tylko na te konsole – przykładowo seria Professor Layton, czy Super Smash Bros. Dlatego też nie ma możliwości żeby w 100% przenieść chociażby przygody Mario i Luigiego na ekrany iUrządzeń, mimo dużych strat z winy sprzętu Apple.

Odpowiedź Satoru Iwata była do przewidzenia. Jak mówi:

To że wszyscy mają iPhone’y, nie oznacza, że musimy na niego wydawać gry.

 

Jednak jak wiadomo, Nintendo ma zamiar wykorzystać smartfony i tablety do tworzenia aplikacji, których celem będzie zachęcenie użytkownika do zakupu sprzętu Japończyków. 

[source url=http://www.cultofmac.com/268241/investor-pressures-nintendo-start-making-iphone-ipad-games/ name=”Cult of Mac”]

To Top