Plotki

Premiera iOS in the Car ma nastąpić w przyszłym tygodniu

iOS in the Car - WWDC

Według Financial Times, po kilku miesiącach od zapowiedzenia funkcji iOS in the Car, Apple wydaje się być gotowe do jej wprowadzenia.

Pierwszymi partnerami i markami, które otrzymają wsparcie dla tej funkcjonalności mają być Volvo, Mercedes-Benz i Ferrari, gdzie tak poza tym, członkiem zarządu jest starszy wiceprezes Apple – Eddy Cue. Podczas WWDC Apple informowało jednak, że współpracuje w tej dziedzinie z wieloma partnerami i wymieniło m.in. takie firmy jak Honda, Nissan, Chevrolet i Hyundai, więc z czasem iOS pojawi się z pewnością także w ich samochodach.

Choć jak informuje MacRumors, w doniesieniach Financial Times funkcja iOS in the Car nie jest wymieniana z nazwy, to jednak jest jasno stwierdzone, że kierowcy będę mogli korzystać z Map Apple na ekranie samochodu, oglądać filmy (oby nie podczas prowadzenia), słuchać muzyki, a także wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości tekstowe. Wszystko przy pełnej integracji z Siri.

iOS in the Car

Według Financial Times, start nowej funkcjonalności będzie oficjalnie ogłoszony w przyszłym tygodniu, podczas Geneva Motor Show. Jeśli okaże się to prawdą, to także w przyszłym tygodniu powinniśmy otrzymać aktualizację iOS 7.1.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/02/28/apple-launching-ios-in-the-car/]

To Top