Informacje i nowości

Elon Musk potwierdza rozmowę z Apple

Tesla Motors

Nie tak dawno pojawiła się informacja o spotkaniu kierownika do spraw akwizycji Apple oraz CEO Tesla Motors – Elona Muska. Prezes firmy motoryzacyjnej potwierdził te doniesienia podczas wywiadu z Bloomberg:

Bloomberg: Elon, twoi współudziałowcy odrobinę się wzbogacili, dzięki ostatnim doniesieniom o spotkaniu z zespołem do spraw akwizycji w Apple. Czy jest jakiś cień szansy na współpracę, czy może na połączenie z Apple?

Elon Musk: Tak oczywiście, jedna bądź kilka firm zgłosiło się do nas w tej sprawie, lecz na tę chwilę ciężko coś o tym powiedzieć.

Bloomberg: Czy jednak rozmawiałeś z Apple?

Elon: Tak, rozmawialiśmy z Apple. Na tę chwilę nie mogę skomentować ewentualnego nabycia lub jakiegokolwiek przejęcia (Tesla Motors – przyp. red) przez Apple.

Bloomberg: Elon, jeżeli Apple by przyszło do ciebie i powiedziało: „Wiesz co? Chcemy wejść w rynek samochodowy, być może chcemy stworzyć własne auto.” Co byś im powiedział, może przekazał część swojego doświadczenia?

Elon: Co mógłbym powiedzieć Apple, jeżeli oni chcieliby budować własne samochody?

Bloomberg: Tak…

Elon: Pewnie bym im powiedział, że to wspaniały pomysł.

Można tylko przypuszczać, czy Tesla Motors nawiąże współpracę lub być może połączy się z Apple. Jeszcze jedną możliwość, którą można jakoby rozpatrywać, jest ewentualne partnerstwo firmy z Cupertino w programie Tesla Gigafactory (którego celem jest wybudowanie wielkiej fabryki litowych baterii), do którego, jak na tą chwilę wiadomo, należy jedynie Panasonic. Niedługo można się spodziewać przyłączenia do programu Tesli firmy SolarCity, gdzie Elon Musk jest członkiem rady nadzorczej.

Lecz jeżeli Apple nie jest zainteresowane kupnem na dużą skalę litowych baterii do ich produktów od fabryki, która nie należy, ani nie jest w spółce z żadnym z producentów telefonów z Androidem, jak chociażby Samsung, czy Sony, być może firma ma zamiar je wykorzystać do usprawnienia ich własnych instalacji solarnych, które mieszczą się koło ich serwerów i fabryk? Znaków zapytania pozostaje póki co bardzo wiele.

[source type=”Źródło” name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/02/19/tesla-ceo-elon-musk-confirms-talks-with-apple-battery-gigafactory-discussions-more-likely-than-acquisition/”]

To Top