Książki i Ebooki

Biografia współtwórcy iPhone’a i Pada niebawem w polskich księgarniach

Jony Ive - geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple

Już za niecały miesiąc, tj. 2 kwietnia, w polskich księgarniach pojawi się pierwsza szczegółowa biografia Jony’ego Ive’a – głównego projektanta Apple i najbliższego współpracownika Steve’a Jobsa, obecnie pracującego na stanowisku wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego. Książka pojawi się nakładem wydawnictwa Insignis Media.

Leander Kahney, redaktor portalu Cult of Mac i dziennikarz, od kilku lat zajmujący się tematyką związaną z Apple, opowiada o drodze, jak przebył Ive, by stać się jednym z najsłynniejszych projektantów i innowatorów w branży, odpowiedzialnym między innymi za projekty tak kultowych urządzeń, jak iPod, iPhone i iPad.

Losy Jonathana śledzimy od jego młodych lat, kiedy zainteresowanie wzornictwem rozbudzał w nim jego ojciec, poprzez studia i pierwsze kroki zawodowe w biurach projektowych w Anglii. Od momentu zatrudnienia w Apple, historia Jony’ego to historia jego niesamowitych projektów, które materializowały się pod postacią jednych z najbardziej rozpoznawalnych produktów elektroniki użytkowej. Przy okazji, Kahney wspomina o wyzwaniach, z jakimi musiał sobie poradzić zespół Jony’ego, oraz o tym, jak w dążeniu do doskonałości urządzeń z nadgryzionym jabłkiem, Ive rewolucjonizował dotychczasowe procesy produkcji.

[youtube id=”NxgXkIW2nBM”]

Jony Ive stał się, obok Steve’a Jobsa, ikoną współczesnego, zinformatyzowanego, opartego na nowoczesnej technologii społeczeństwa. To dzięki współpracy i wzajemnemu uzupełnianiu się tych dwóch niezwykłych, wizjonerskich osobowości, urządzenia Apple stały się popularne, trafiając do rąk milionów osób, rewolucjonizując przy okazji dotychczasowe spojrzenie na elektronikę użytkową.

Przy okazji premiery książki, będziemy mieli dla Was konkurs, więc śledźcie czujnie nasz portal! 😉

[margin_border /]

[patronative]

[appstore id=”JONY_IVE” name=”Jony Ive – Geniusz, który zaprojektował… (ebook)” premiere=”2014-04-09″]

To Top