Gry na iOS i OS X

Retro Formula – gra mojego dzieciństwa

Retro Formula

Pamiętacie te czasy, kiedy wśród mobilnych konsol do gier rządził Brick Game i gry typu Tetris, Snake, czy wyścigi Formuły 1? 9999 gier w jednej konsoli – to było coś! Jeśli chodzi o grafikę… zresztą trudno tu mówić nawet o jakiejkolwiek grafice. Mimo to, grywalność stała na olbrzymim poziomie. Gry wciągały i sprawiały, że chciało się wciąż pobijać swój wyniki.

Konsola Brick Game - 9999 in 1

Konsola Brick Game – 9999 in 1

Dzisiaj do grania używam głównie iPhone’a i iPada. I bardzo fajnie jest czasem przypomnieć sobie czasy, kiedy gry wyglądały zupełnie inaczej, a mimo to sprawiały mnóstwo frajdy.

Skąd te wspomnienia? Dzięki grze Retro Formula, o której poinformował mnie kilka dni temu jej autor – Artur Bartczak. Pod względem graficznym, jest to wierne odwzorowanie tego, co mogliśmy zobaczyć na konsoli Brick Game. Mechanizm rozgrywki jest banalnie prosty. Sterujemy naszym bolidem, przesuwając się wyłącznie na boki, by jadąc po jednym z trzech pasów omijać wyprzedzane pojazdy. Oczywiście czym dłużej jedziemy, tym jest to trudniejsze, ponieważ nasza prędkość wciąż wzrasta.

Zdobyte punkty są wprost proporcjonalne do przebytego dystansu.

W grze nie ma cudownych power-upów, czy dodatkowych „żyć” kupowanych poprzez płatności wewnętrzne. I to jest w niej piękne. Za to, Retro Formula posiada integrację z Game Center – listę wyników i osiągnięcia, dzięki czemu w łatwy sposób możemy rywalizować z naszymi znajomymi.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w App Store, niebawem gra ma zostać wzbogacona o inne typy rozgrywki oraz wersję na iPada.

Dzięki uprzejmości autora mam dla Was kilka kodów prezentowych do App Store, pozwalających pobrać grę za darmo. Znajdziecie je w komentarzu poniżej, dziś ok. 22:00. 

[appstore id=823899964]

[source type=”Grafika Brick Game” url=http://www.deviantart.com/morelikethis/342931347/digitalart/3d?offset=132&view_mode=2 name=”DeviantArt”]

To Top