Plotki

iTunes Radio będzie oddzielną aplikacją w iOS 8

iTunes Radio

Według źródeł z Cupertino, Apple testuje obecnie iTunes Radio, jako samodzielną aplikację systemu iOS 8. Na chwilę obecną, począwszy od premiery iOS 7, usługa dostępna jest jako część aplikacji Muzyka. Wydzielenie iTunes Radio do osobnej aplikacji może sprawić, że korzystanie z usługi stanie się wygodniejsze (wszystkie opcje będą dostosowane tylko do niej) i przede wszystkim da Apple dodatkowe możliwości promocji i konkurowania z podobnymi usługami, i aplikacjami innych firm – albo poprzez wyróżnienie własnej aplikacji w App Store, albo instalowanie jej domyślnie, wraz z nowym systemem.

Funkcjonalność aplikacji iTunes Radio ma być zbliżona do aplikacji Muzyka. Użytkownicy będą mogli przeglądać historię, zakupić wybrane utwory, a także przeszukiwać i zarządzać stacjami muzycznymi.

iTunes Radio

Wcześniej Apple wydzielało już pewne elementy i funkcjonalności do nowych aplikacji, tworząc w ten sposób Wideo (domyślnie w systemie), Podcasty[appstore id=525463029 type=price] i iTunes U[appstore id=490217893 type=price], więc informacja wydaje się bardzo wiarygodna.

Obecnie usługa iTunes Radio dostępna jest wyłącznie w USA i Australii, a dokładniej mówiąc, mogą korzystać z niej osoby posiadające konta Apple ID przypisane do tych Państw. Póki co nie wiadomo, kiedy Apple rozszerzy zasięg usługi na kolejne kraje.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/03/12/ios-8-apple-considers-itunes-radio-changes-to-tackle-growing-spotify-pandora-competition/]

To Top