Plotki

Apple „odłożyło na półkę” projekt iPada Pro z ekranem 12,9″

iPad Pro

Według doniesień DigiTimes, Apple „odłożyło na półkę” plany dotyczące wydania tabletu z większym ekranem. Pierwsze, szczegółowe doniesienia, na temat tzw. „iPada Pro” z ekranem o przekątnej 12,9″ pojawiły się bodajże w maju ubiegłego roku i od tego czasu były wielokrotnie powtarzane. W listopadzie 2013 pojawiła się nawet informacja mówiąca, że pierwsze ekrany do „dużego iPada” są już w produkcji, a następnie, że Apple złożyło zamówienie na masową produkcję urządzenia.

Podobno decyzja Apple jest podyktowana ograniczeniami, których nie mogą spełnić fabryki i brakiem odpowiedniego wsparcia dla tego typu urządzeń. Nie jest jednak jasne, czy jest to jedyny powód i przede wszystkim to, czy firma tylko na chwilę odłożyła prace nad rozwojem projektu, czy zupełnie zrezygnowała z tego pomysłu. 

Być może Apple chce najpierw zobaczyć, jakie działania będzie podejmować na tym polu konkurencja i w jaki sposób sprawdzą się ich urządzenia, bądź – co dla mnie jest bardziej prawdopodobne – chce najpierw wprowadzić odpowiednie funkcjonalności w iOS, aby w pełni móc wykorzystać potencjał dużego ekranu iPada Pro.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/03/14/ipad-pro-shelved/]

 

To Top