Gry na iOS i OS X

Tengami – fascynująca podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni

Tengami

Tengami to gra, która już po pierwszym rzucie oka przykuła moją uwagę, a to za sprawą bardzo interesującej oprawy graficznej. Wszystko co widzimy w grze, wygląda jakgdyby zostało wykonane z papieru, przy użyciu nożyczek i kleju. Cała rozgrywka jest jakby wędrówką po książce. Odkrywamy kolejne karty, z których wyłaniają się trójwymiarowe, wycinane z papieru elementy.

[youtube id=”OTOcZXSGGWQ”]

W Tengami kierujemy człowiekiem, który stara się odkryć tajemnicę umierającego drzewa wiśni. Nasza podróż podzielona jest na trzy epizody, a na końcu każdego znajdujemy kwiat wiśni, który tchnie odrobinę życia w usychające drzewo. Naszym celem jest odnalezienie ich wszystkich.

Aby tego dokonać, wyruszamy w drogę przez zróżnicowane lokacje – zwiedzimy lasy, będziemy wędrować wśród górskich wodospadów, odwiedzimy zapomniane świątynie, przemierzymy rozległe wody. Na naszej drodze napotkamy zagadki, których rozwiązanie będzie konieczne, by móc kontynuować naszą podróż i w końcu sprawić, by drzewo na nowo zakwitło.

Gra zachwyca swoją oprawą audiowizualną. Towarzysząca nam wspaniała muzyka, skomponowana przez Davida Wise, wprowadza nas w niesamowity klimat Japonii, a dodatkowe dźwięki napotykane na każdym kroku dopełniają tę niezwykłą atmosferę. Wykonanie graficzne jest moim zdaniem po prostu genialne. Wszystko jest idealnie skrojone i dopasowane do ekranów dotykowych, dzięki czemu przemieszczanie interaktywnych elementów w grze to czysta przyjemność.

Za jedyny minus mogę uznać długość gry. W wykreowanym przez studio Nyamyam świecie chętnie pozostałbym jeszcze chwilę dłużej…

Tengami zdecydowanie polecam wszystkim fanom gier point & clisk, gier logicznych i przygodowych. Jeśli do tego cenicie oryginalne wykonanie i ciekawy design, to nie powinniście być zawiedzeni!

[appstore id=794960248]

To Top