Co słychać u konkurencji

Google prezentuje Android Wear dla urządzeń „wearable”

Android Wear

Podczas gdy z niecierpliwością oczekujemy iWatcha, konkurencja Apple nie śpi. Dotychczas mogliśmy zobaczyć już sporo różnych smartwatchy wydanych przez inne firmy. Do tego, w dniu dzisiejszym Google zaprezentowało system Android Wear – odmianę Androida zaprojektowaną specjalnie dla zegarków i urządzeń „wearable” (czyli takich, które możemy „nosić na ciele”).

Gigant twierdzi, że współpracuje z producentami elektroniki, producentami chipów i markami odzieżowymi, aby w ten sposób stworzyć „ekosystem zegarków w różnych stylach, kształtach i rozmiarach”.

Android Wear

Android Wear został zaprojektowany specjalnie z myślą o smartwatchach i urządzeniach im podobnym. Według Google system jest prosty i niezwykle szybki, a jego głównym celem jest wyświetlanie przydatnych i praktycznych informacji właśnie wtedy, gdy ich potrzebujemy – dzisiejszą pogodę, harmonogram dnia, czas jaki zajmie podróż na następne spotkanie. Wszystkie te informacje uzyskamy przesuwając palcem u dołu ekranu.

Android Wear jest sterowany za pomocą głosu, a „budzimy” go poleceniem „OK Google”. Następnie możemy poprosić system o wyszukanie miejsc w pobliżu, znaleźć wyniki sportowe, poprosić o identyfikację piosenki itd.

[youtube id=”0xQ3y902DEQ”]

Android Wear ma także wspierać aplikacje firm trzecich. Jeszcze w tym tygodniu Google chce udostępnić nowe SDK, które pozwoli programistom budować wersje swoich aplikacji z przeznaczeniem na nową platformę.

Wygląda na to, że z każdą chwilą przed Apple rośnie wyzwanie, jakim będzie wprowadzenie do sprzedaży własnego smartwacha. Czy ich urządzenie będzie w stanie wybić się ponad urządzenia konkurencyjnych firm?

[source name=”Cult of Android” url=http://www.cultofandroid.com/54993/google-android-wear-new-platform-just-wearables/][source url=http://developer.android.com/wear/index.html name=”android.com”]

To Top