Aplikacje na iOS i OS X

Multiple Attachments – wysyłanie wielu załączników w jednym mailu na iOS

Multiple Attachments

Dołączanie załączników do maili w iOS, to chyba (przynajmniej według mnie) jedna z najbardziej kulejących funkcjonalności i o ile w pełni rozumiem restrykcje dotyczące przesyłania niektórych typów multimediów, to pewne ograniczenia, jakie są na nas nakładane przy próbie przesłania dokumentów, czy zdjęć są już bynajmniej dziwne. 

Problem pojawia się chociażby, gdybyśmy chcieli wysłać komuś kilka dokumentów stworzony w mobilnych wersjach aplikacji Pages[appstore id=361309726 type=price], Numbers[appstore id=361304891 type=price], czy Keynote[appstore id=361285480 type=price]. Z poziomu Maila takiego załącznika dodać nie możemy. Musimy otworzyć jeden z wymienionych programów i tam wybrać dokument do wysłania. Jeśli chcemy wysłać ich kilka, to cóż… pozostaje nam każdy z nich wysłać w osobnym mailu. Trzeba przyznać, że może to być uciążliwe i to nie tylko dla nas, ale i dla odbiorcy.

Pewnym rozwiązaniem problemu jest program stworzony przez Jana Mazurczaka – Multiple Attachments. Co prawda aplikacja nie zmienia w cudowny sposób ograniczeń narzucanych przez iOS (a szkoda 😉 ), ale potrafi je częściowo ominąć. Jeśli będziemy chcieli wysłać w jednej wiadomości kilka załączników, to wciąż musimy otworzyć poszczególne aplikacje, a następnie w nich, dla każdego pliku, który chcemy wysłać, wybieramy opcję otwarcia go w innej aplikacji – Multiple Attachments. Czynność powtarzamy dla wszystkich załączników, które program zachowuje w swojej pamięci. Gdy wreszcie zgromadzimy wszystkie pliki, które chcielibyśmy wysłać, generujemy mail, do którego zostają dołączone.

[half]

Multiple Attachments

[/half][half_last]

Multiple Attachments

[/half_last]

Nie jest to rozwiązanie idealne, aczkolwiek czasami może okazać się przydatne. Myślę, że nawet jeśli w chwili obecnej nieszczególnie widzicie potrzebę posiadania aplikacji, to i tak warto ją pobrać – od dziś do środy, specjalnie ze względu na Was – Czytelników AppleCenter.pl, autor udostępnił swój program za darmo.

Zapraszam do pobierania!

[appstore id=813972747]

To Top