Informacje i nowości

Producenci wysokiej klasy zegarków nie chcą współpracować z Apple

Koncept smartwacha by Gábor Balogh

Apple próbuje nawiązać współpracę z szwajcarskimi producentami zegarków i skorzystać z ich szerokiego, długoletniego doświadczenia, i wiedzy technicznej dotyczącej produkcji, informuje Financial Times.

Chociaż Apple podobno prowadziło rozmowy z kilkoma producentami, w większości nie są oni skłonni do dzielenia się swoim dorobkiem i do podjęcia jakiejkolwiek współpracy.

CEO koncernu Swatch – Nick Hayek, powiedział w wywiadzie dla Financial Times, że rozmawiał już z kilkoma różnymi firmami chcącymi produkować urządzenia wykonane w technologii „wearable”, ale nie był zainteresowany partnerstwem z żądną z nich.

Prowadziliśmy dyskusje – nie zawsze rozpoczęte z naszej inicjatywy – z praktycznie wszystkimi graczami na rynku inteligentnych urządzeń „wearable”, aż do dziś – powiedział CEO Swatch, Nick Hayek. Jednak nie widzimy powodu, dla którego mielibyśmy z jakąkolwiek z nich zawrzeć umowę i partnerstwo.

Hayek twierdzi, że jego niechęć do współpracy z Apple i innymi, podobnymi firmami, wynika z pragnienia ochrony osiągnięć marki Swatch w ergonomicznej konstrukcji, trwałości i żywotności baterii. Poza tym Hayek jest bardzo krytycznie nastawiony do iWatcha, wypowiadając się publicznie, że nie będzie to „kolejna rewolucja” Apple.

Koncept smartwacha by Gábor Balogh

Koncept smartwacha autorstwa węgierskiego projektanta – Gábor Balogh

Jean-Claude Biver, prezes działu zegarków i biżuterii w francuskim koncernie Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) twierdzi, że Apple bezskutecznie próbowało zwerbować pracowników z marki Hublot, oraz od innych producentów, którzy tworzą precyzyjne części do luksusowych zegarków.

Apple kontaktowało się z niektórymi z moich pracowników – osobiście widziałem maile – mówi Biver, informując, że wszyscy odmówili kontaktu producentowi z Cupertino.

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, Apple planuje wydać iWatcha w tym roku. Urządzenie może zostać wyposażone w liczne czujniki śledzące kondycję i stan zdrowia użytkownika. Uzupełnieniem takiego urządzenia z pewnością będzie aplikacja Healthbook, która powinna pojawić się wraz z systemem iOS 8.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/03/28/swiss-watchmakers-iwatch/ name=”MacRumors”][source url=https://www.behance.net/gallery/Smartwatch-Concept/14929833 name=”Gábor Balogh” type=”Grafiki”]

To Top