Plotki

Rysunki iPhone’a 6c z ekranem 4,7″ i 5,7″

iPhone 6c

Japoński magazyn MacFan opublikował rysunki techniczne, które rzekomo mają przedstawiać iPhone’a 6 w wersji z ekranem 4,7″ i 5,7″. Szkice pokazują urządzenie o kształcie bardzo zbliżonym do obecnego iPhone’a 5c z ekranem „bezel free” (z minimalną ramką po bokach). Można zauważyć, że umieszczona z tyłu kamera posiada pojedynczą lampę błyskową LED, więc o ile rysunki są w ogóle autentyczne, to przedstawiają właśnie następcę modelu „c”. Wygląda też na to, że z boku urządzenia, oprócz slotu na kartę SIM został umieszczony jeszcze jeden, mniejszy, nieopisany slot/port o wymiarach 10 x 2,3 mm.

Dotychczasowe doniesienia co do wyglądu kolejnej generacji smartfonów Apple są bardzo rozbieżne. Niektórzy sugerują, że Apple zrezygnuje z tworzyw sztucznych w obudowie, na rzecz metali. Do tego japońska gazeta Nikkei twierdzi, że iPhone 6 pojawi się we wrześniu, w rozmiarach 4,7″ i 5,5″. Inne doniesienia mówią natomiast o tym, że Apple wyda wyłącznie model 4,7″.

iPhone 6c

Mniejszy model ma rozmiar 137×66 mm i grubość 7,0 mm. Większy odpowiednio 157×77 mm i 6,7 mm.

Wydaje mi się, że byłoby dosyć dziwne, gdyby Apple wydało model uboższy („c”) z ekranami o przekątnych 4,7 i 5,7 cali, oraz główne urządzenie (następcę „s”) z ekranami 4,7 i 5,5 cali. Na pewno w tej kwestii nastąpi ostatecznie duże ujednolicenie i najprawdopodobniejsze wydaje mi się pojawienie iPhone’a 6 właśnie z ekranem 4,7″ i ewentualnie w dotychczasowym rozmiarze. Taka konfiguracja powinna zresztą zadowolić największą rzeszę użytkowników, na co też wskazuje nasza ankieta.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/03/28/drawings-iphone-6c/]

To Top