Informacje i nowości

„Steve Jobs zmienił Pixar tak samo, jak Pixar zmienił jego”

Pixar

Steve Jobs jest głównie znany i ściśle związany z Apple, lecz wielki innowator założył jeszcze jedną firmę, która po dziś dzień bawi swoimi filmami – Pixar. W nowej książce, która ma premierę w przyszłym tygodniu, obecny prezes studia oraz jego współzałożyciel – Ed Catmull, opowiada o pracy, atmosferze tam panującej oraz tym co najważniejsze, czyli drodze do wielkiego sukcesu. Fragment książki opublikowanej na Gizmondo, opisuje wpływ jaki Jobs wywarł na Pixar.

Chociaż Jobs był bardzo dobrze znany ze swojego dosyć obsesyjnego dążenia do perfekcji i naciskania na swoich pracowników, to Catmull zauważył u niego pewną przemianę – podczas pracy w Pixar, stał się bardziej wrażliwy na uczucia innych ludzi oraz ich wkład w proces produkcyjny podczas ostatnich dwóch dekad jego życia.

Obecny prezes podkreśla, że Jobs był bardzo zadowolony z Pixara i jego osiągnięć, ponieważ jak mówił, „posiadają głębszy sens”, mają duży wkład w historię kina oraz są bardzo popularne. W późniejszym etapie jego życia, całkowicie przyjął „zaszczyt zabawiania ludzi”.

Jego doświadczenie z Pixarem było częścią jego przemiany. Steve zawsze dążył do tworzenia rzeczy utylitarnych, które jednocześnie dają radość. To był jego sposób na zmienianie świata na lepsze. Dlatego właśnie Jobs był z Pixara dumny i podkreślał to regularnie – porównywał wspaniałość naszych filmów do produktów Apple.

Catmull wspomina również, że Pixar był dla Jobsa miejscem, w którym mógł się zrelaksować i trochę pobawić. Mówi również, że im więcej Steve spędzał z nimi czasu, tym bardziej zwracał uwagę na to, co myślą inni.

Nigdy nie stracił zaciekłości, lecz w czasie gdy był w Pixar, obserwowaliśmy jego naukę słuchania innych ludzi. Z czasem, okazywał co raz więcej empatii, troski oraz cierpliwości. Zmiana w nim była naprawdę głęboka i prawdziwa, stał się przez to naprawdę mądrym człowiekiem. Niektórzy ludzie mówili, że się uspokoił, lecz sądzę, że to nie jest odpowiednie określenie na to, co tak naprawdę się z nim stało. To wyrażenie brzmi nazbyt pasywnie, natomiast jego przemiana była bardzo aktywna. Nie przestał działać, lecz zmienił sposób w jaki to robi.

Creativity, Inc.

Książka „Creativity, Inc.: Overcoming the Unseen Forces That Stand in the Way of True Inspiration”będzie miała swoją premierę już 8 kwietnia, fragment dotyczący Steve’a Jobsa można znaleźć w źródle.

[source name=”Gizmondo” url=”http://gizmodo.com/how-steve-jobs-passion-shaped-pixar-into-an-oscar-winn-1557613093″] [source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/04/pixar-president-details-steve-jobs-pixar-role/”]

To Top