Informacje i nowości

Mail Steve’a Jobsa opisujący plany Apple na rok 2011 i kolejne lata

Podczas rozpoczętej w ubiegłym tygodniu rozprawy sądowej pomiędzy Apple i Samsungiem ujawniono kilka ciekawych maili wysłanych przez Steve’a Jobsa, opisujących plany firmy na rok 2011 (rok „świętej wojny” przeciwko Google) i lata późniejsze. 

Wśród korespondencji znajdziemy między innymi wzmiankę o iPhone’ie 4s (opisanym jako „plus” iPhone 4), a także przeprojektowanym iPhone’ie 5 z lepszym procesorem, anteną i kamerą. Co ciekawe, Steve Jobs widział potrzebę stworzenia tańszego modelu iPhone’a bazującego na iPodzie touch, który miałby zastąpić model 3GS. Nie zostało to zrealizowane za jego życia, ale być może iPhone 5c jest w jakimś stopniu kontynuacją tej myśli?

Interesujące wydają się też zapisy mówiące o przyszłości iOS – o tym, jak Apple chce „dogonić” Androida, uzupełniając niektóre braki w swoim systemie i pokonać go, m.in. za pomocą Siri.

Strategia: dogonić Androida, tam gdzie jesteśmy w tyle (powiadomienia, tethering, mowa, …) i przeskoczyć go (Siri, …)

Kolejna sekcja wspomina o działaniach w chmurze. Steve widział, że Google pod tym względem mocno wyprzedza Apple i bardzo mu zależało, aby je dogonić. Rozwijając te usługi, Jobs chciał, aby ekosystem Apple stał się jeszcze bardziej „lepki”. Myśl, aby jak najbardziej „zjednoczyć” wszystkie urządzenia i stworzyć w ten sposób ekosystem, którego użytkownik nie będzie chciał opuszczać, przewijała się w kilku miejscach wysłanego listu i było to wyjątkowo istotne dla CEO Apple.

Ostatni ciekawy fragment dotyczy Apple TV 2, które Jobs określa jako:

wspaniałe akcesorium „must-have” dla urządzeń z iOS

 

Jobs chciał, aby jedna z kolejnych generacji Apple TV posiadała m.in. obsługę aplikacji, przeglądarkę, oraz „magiczną różdżkę” – czyli, jak można się domyślać, bezprzewodowe urządzenie sterujące. Jest bardzo prawdopodobne, że te plany zostaną niebawem zrealizowane. Kilkakrotnie pojawiły się wzmianki o tym, że kolejna generacja Apple TV będzie posiadała procesor A7, a Apple pracuje nad specjalną wersją sklepu z aplikacjami.

Poniżej możecie obejrzeć cały list:

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/04/04/new-steve-jobs-email-a-treasure-trove-of-information-about-apple-tv-google-holy-war-and-behind-the-scenes-strategy/]

To Top