Plotki

Koreańska firma przygotowuje dla Apple testowe ekrany 65″

Telewizor Apple TV (iTV) - Martin Hajek

Południowokoreański portal The Korean Herald poinformował, że jedna z lokalnych firm przygotowuje testowe ekrany 65″ do Apple iTV – telewizora Apple, który ma trafić do masowej produkcji w przyszłym roku.

Firma robi 65-calowe testowe ekrany OLED do iTV we współpracy z Apple – powiedział Lee Seung-woo, analityk IVK Securities. Jednak nie jest pewne, czy Apple będzie używać ich do masowej produkcji iTV, gdyż to nadal jest w fazie testów.

Wcześniej pojawiały się już spekulacje, że telewizor Apple pojawi się w tym roku, inni wspominali o roku 2015, a jeszcze inne źródła sugerowały, że telewizor Apple nie pojawi się nigdy.

Oczekiwano, że około 2 miliony Apple iTV z 65 i 77-calowymi ekranami LCD trafi na rynek w drugiej połowie tego roku. Jednak pracownicy Apple odwiedzili tę lokalną firmę w październiku 2013, aby przesunąć plany na przyszły rok – mówi źródło zbliżone do sprawy.

Wszystkie dotychczasowe analizy sprawiały jedynie wrażenie próby wytypowania na oślep roku, kiedy telewizor może się pojawić. Dzisiejsza informacja jest jedną z niewielu, o ile nie pierwszą, która wychodzi poza krąg pustych spekulacji i którą można uznać za potwierdzenie, że Apple faktycznie pracuje nad własnym telewizorem.

[source name=”The Korean Herald” url=http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20140406000338]

To Top