Aplikacje na iOS i OS X

Adobe wydało Lightroom na iPada

Lightroom for iPad

Profesjonalny program do edycji zdjęć – Adobe Lightroom, trafił do App Store, jako mobilna aplikacja na iPada. Lightroom mobile można pobrać za darmo, jednak od razu należy podkreślić, że nie jest to „samodzielna” aplikacja – jest to świetne uzupełnieni Lightrooma w wersji Mac/PC, a do działania wymagana jest subskrypcja Adobe Creative Cloud.

Lightroom for iPad

Aplikacja integruje się z Lightroom 5 na komputerze Mac lub PC i pozwala uzyskać dostęp do naszej biblioteki zdjęć. Program nie przesyła jednak oryginalnych plików, a tylko „inteligentne podglądy”, co pozwala na szybkie transfery i dostęp do zdjęć z każdego miejsca bez potrzeby pobierania olbrzymiej ilości danych.

Lightroom na iPada udostępnia użytkownikowi wiele narzędzi znanych z wersji desktopowej, a wszystkie zmiany, które wprowadzimy na iPadzie, są automatycznie synchronizowane z Lightroomem na komputerze.Według Adobe jest to świetny program do szybkiego posortowania zdjęć i wykonania wstępnej obróbki lub drobnych poprawek, np. podczas spotkania z klientem.

[youtube id=”vfh8EsXsYn0″]

Do działania aplikacja wymaga przynajmniej iPada drugiej generacji. Najtańszy abonament Adobe, które pozwala na pełne korzystanie z całego pakietu Lightroom (desktop, mobile, web) to „Photoshop i fotografia” kosztujący 12,29 € miesięcznie (przy planie rocznym, wielojęzycznym) lub 11,06 € (przy wyborze wyłącznie języka angielskiego). W ramach tego pakietu otrzymujemy także program Photoshop oraz 20 GB przestrzeni w chmurze na nasze pliki. Możliwe jest skorzystanie z 30-dniowego okresu próbnego.

[appstore id=804177739]

To Top