Plotki

iWatch z wielofunkcyjnym czujnikiem promieniowania UV

iWatch - Mark Bell

Według najnowszych analiz przeprowadzonych przez analityka Blayne’a Curtisa, iWatch może zawierać czujnik promieniowania UV, produkowany przez Silicon Labs w Teksasie. Cyfrowy sensor ultrafioletu został zaprezentowany w lutym i opisany przez firmę jako:

…idealny do śledzenia aktywności poprzez opaski naramienne, na nadgarstkach, w inteligentnych zegarkach i smartfonach…

Zaletą sensora jest jego wielofunkcyjność – oprócz analizowania promieniowania słonecznego, co byłoby szczególnie istotne dla osób z podwyższonym ryzykiem oparzeń słonecznych, czujnik jest w stanie badać tętno, oraz przeprowadzać pulsoksymetrię (badanie nasycenia krwi tlenem). Kolejną cechą jest jego rozmiar – układ ma powierzchnię zaledwie 2 mm kwadratowych!

W chwili obecnej wiadomo, że Apple testuje wiele różnych rodzajów czujników i biosensorów, jednak trudno stwierdzić, które z nich trafią docelowo do pierwszej generacji urządzenia. Uzupełnieniem iWatcha ma być aplikacja Healthbook, poprzez którą użytkownik będzie miał wgląd do wszystkich „badań” przeprowadzonych przez urządzenie.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/08/iwatch-uv-light-exposure-sensor/][source name=”Apple Insider” url=http://appleinsider.com/articles/14/04/07/barclays-apples-iwatch-could-include-uv-light-exposure-sensor]

To Top