Informacje i nowości

Apple zmniejsza dystans dzielący je od Samsunga w „reklamowym wyścigu”

iPhone 5s vs. Galaxy S5

Samsung jest obecnie liderem, jeżeli chodzi o ilość wydanych pieniędzy na kampanie reklamowe na rynku USA, jednak niedługo może się to zmienić. Rywale koreańskiej firmy zwiększyli o 33% swoje wydatki na reklamę w 2013 roku, jak donosi The Wall Street Journal.

Według Kantar Media, firmy specjalizującej się w analizie reklam, siedmiu najlepszych producentów smartfonów wydało w USA aż 1,3 miliarda dolarów na reklamy w prasie, telewizji, radiu, internecie itd. Apple w zeszłym roku wydało 351 milionów dolarów, z czego większość, bo aż 339 milionów dolarów, zostało przeznaczone na reklamy telewizyjne.

O ile Apple zwiększa z roku na rok ilość wydanych pieniędzy na ten cel o 5 procent, to Samsung właśnie uciął wydatki o 10%, czyli do 363 milionów dolarów. Różnica pomiędzy obiema firmami wynosi teraz jedynie 12 milionów, a nie jak w 2012 – 68 milionów dolarów.

Jak wiadomo zresztą, Samsung znany jest ze swojej dosyć agresywnej kampanii reklamowej, której celem są rywale koreańskiej firmy. Swoim „Next Big Thing” rozwścieczyli Apple, powodując niemalże zmianę ich agencji reklamowej (ostatecznie skończyło się na wymianie kilku maili i załagodzeniu sytuacji).

Mimo bycia liderem w wydawaniu pieniędzy na reklamy, Samsung nadal pozostaje w tyle, jeżeli chodzi o ilość sprzedanych telefonów w USA. Koreańska firma posiada 26,7 procent udziału w tamtejszym rynku smartfonów, natomiast w przypadku Apple to 41,6 procent i nadal się rozrasta. Spodziewane jest jednak wyraźne spowolnienie tego procesu, ze względu chociażby na rosnącą popularność telefonów „z Korei Południowej”, walkę sądową pomiędzy obiema firmami, czy dosyć krytyczną wymianę zdań pomiędzy amerykańską firmą, a ich własną agencją reklamową. Oczywiście, mogę się mylić, ponieważ wielkimi krokami zbliża się premiera iPhone’a 6, którego z pewnością kupią miliony ludzi na całym świecie.

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/08/apple-samsung-advertising/”]

 

To Top