Informacje i nowości

Apple zatrudnia wschodzącą gwiazdę medycyny

Divya Nag

Do grona pracowników Apple dołączyła w ostatnim czasie Divya Nag, która jest wschodzącą gwiazdą medycyny – założyła firmę Stem Cell Theranostics, która zajmuje się testowaniem nowych leków, a na uniwersytecie Stanford, dzięki niej, powstał projekt StartX MED, który kształci młodych przedsiębiorców na rynku medycznym oraz pomaga im w początkowej fazie rozwoju ich biznesu. Po za tym, pani Nag zdobyła dużą ilość osiągnięć, za co została również nagrodzona przez Forbes w konkursie „30 przed 30” (konkurs, w którym Forbes nagradza za osiągnięcia w 15 różnych dziedzinach ludzi nauki, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat).

Mimo tego co osiągnęła Divya Nag, porównując to z wcześniejszymi zatrudnieniami Apple, nie ma ona jak pomóc firmie z Cupertino w bezpośrednim procesie tworzenia iWatch oraz Healthbook. Jednakże, wystarczy spojrzeć na jej profil linked.in, aby znaleźć ciekawy wpis:

Dzięki StartX, Divya pomogła ponad 35 firmom zajmującym się technologią medyczną w tworzeniu planu, zdobyciu zgody FDA (Food and Drug Administration), w zbiórkach (łącznie pani zebrała na rzecz projektu StartX i podległym jej podmiotom ponad 100 milionów dolarów), oraz w nawiązaniu współpracy z miejscami opieki zdrowotnej, jak szpital w Stanford czy MD Anderson, oraz z takimi firmami jak Merck, Genentech oraz Johnson & Johnson.

Divya Nag będzie miała idealną okazję do tego, aby wykorzystać wszystko to, czego nauczyła się podczas premier produktów firm, z którymi współpracowała wcześniej w ramach StartX MED i będzie w imieniu Apple rozmawiać z FDA, tak jak to zrobili starszy vice prezes Jeff Williams, oraz ekspert medyczny Michael O’Reilly. Możliwe, że Divya będzie kluczową osobą, przy wprowadzaniu iWatcha na rynek.

Możliwe również, że pani Nag wykorzysta doświadczenie nabyte w Stem Cell Theranostics. Apple ostatnio szukało osoby, która ma doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu testów produktów medycznych, na czym omawiana przeze mnie osoba zna się bardzo dobrze.

Przez ostatnie kilka lat, Apple zatrudniło wielu specjalistów takich jak Jay Blahnik, który pracował przy Nike+ FuelBand, oraz Ravi Narasimhana i Nancy Dougherty’ego, którzy obecnie pracują nad sensorami, zdolnymi do odczytu właściwości krwi oraz mapowania układu krwionośnego. To nie pozostawia wątpliwości, że Amerykanie pracują nad urządzeniem, które będzie mogło zbierać dane na temat zdrowia użytkownika. Mówi się, że urządzenie może się pojawić w tym roku, prawdopodobnie wraz z premierą iOS 8, dla którego jest przygotowywana specjalna aplikacja Healthbook.

Apple oraz Divya Nag jeszcze nie potwierdzili, ani nie udzielili komentarza w tej sprawie.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/04/19/apple-hires-rising-medical-star-divya-nag-with-fda-approval-product-development-experience/”]

To Top