Informacje i nowości

Były pracownik Apple: „Aby przetrwać, iPad musi być jak Mac”

iPad ala MacBook

Niedługo Apple podsumuje swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał i prawdopodobnie wyniknie z nich, że iPad ma się nie najlepiej. Mówi się, że w minionym kwartale sprzedano o 23% mniej iPadów niż rok temu w analogicznym okresie. Nie poprawiło tego nawet pojawienie się iPada Mini z ekranem Retina, oraz iPada Air.

Były kierownik Apple, Jean-Louie Gassée, myśli że iPad nie sprzedaje się dobrze, ponieważ klienci w dużej mierze otrzymują to, czego kompletnie nie oczekiwali. Jego zdaniem, główny problem iPada tkwi w tym, że jest usytuowany pomiędzy smartfonem, a laptopem i od czterech lat nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Jean-Louie Gassée mówi, że nie długo to może się zmienić i iPad stanie się odrobinę podobny do MacBooka:

Tablet iPad reprezentuje około 20% całych dochodów Apple, a coraz niższe liczby sprzedanych sztuk nie są do przyjęcia. Apple zakładało utrzymanie iPada prostego jak tylko możliwe, lecz niestety nie tak potężnego, aby robić bardziej produktywne zadania. Jeżeli iPad chce trochę wygryźć rynek laptopów i PC, będzie musiał zburzyć kilka ścian, które go trzymają.

iPad jest swoistym komputerem, ma system plików, foldery itd. – po co to ukrywać przed użytkownikiem? Po co uniemożliwiać nam śledzenie bitów, których potrzebujemy aby złożyć broszurkę czy trasę podróży?

Jak myślicie, czy iPad powinien pozostać taki jaki jest, czy musi się upodobnić do MacBooka? 

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/275294/former-apple-ex-jean-louis-gassee-survive-ipad-will-become-mac-like/”]

To Top