Informacje i nowości

Apple zatrudnia CEO firmy Wifarer specjalizującej się w nawigacji wewnątrz budynków

Jak donosi TechCrunch, do grona pracowników Apple dołączył założyciel oraz CEO firmy Wifarer, Philip Stanger. Firma, w której ostatnio pracował, specjalizuje się w innowacyjnej nawigacji wewnątrz pomieszczeń.

Kiedy prezes i założyciel firmy porzuca swoje stanowisko, aby pracować w Apple, to jego zespół oraz klienci powinni być tym faktem zmartwieni? Wifarer, firma która dostarcza technologię pozwalająca klientom na nawigowanie po muzeach, centrach handlowych i innych tego typu miejscach, nie została w żaden sposób nabyta przez firmę z Cupertino, jednakże jej założyciel porzuca swoje dzieło, aby przyjąć kierownicze stanowisko.

Wifarer

Philip Stanger potwierdził zmianę miejsca pracy na swoim profilu LinkedIn. Wifarer twierdzi, że bez niego dobrze sobie radzi i nic nie wskazuje na to, żeby miała być kupiona przez Apple.

To jest dziwne, ponieważ pomimo tego co mówi nowy CEO Wifarer, to firma jest „pod kreską”. W 2012 roku zwolniono cały dział sprzedaży i według naszych analiz, obecnie pracuje tam sześć osób. Murphy mówi, że liczby są na szczęście większe, ale za to niższe niż w szczytowym okresie firmy.

Od dawna się mówi, że Apple pracuje nad technologią, pozwalającą na nawigację wewnątrz budynków, która może być częścią aplikacji Mapy w nadchodzącym iOS 8, jednakże nie jest to jeszcze potwierdzone. W zeszłym roku firma z Cupertino nabyła firmę WiFiSLAM, która również specjalizuje się w nawigacji wewnątrz budynków.

[source name=”9to5mac” url=”http://9to5mac.com/2014/05/01/apple-hires-ceo-of-indoor-positioning-firm-wifarer-as-it-continues-testing-indoor-mapping-features/”]

 

To Top