Informacje i nowości

Apple kupiło firmę LuxVue Technology

LuxVue Technology

Apple zakupiło firmę LuxVue Technology, firmę rozwijającą energooszczędne wyświetlacze oparte o technologię microLED. Wykorzystanie tego typu diod może znacząco poprawić żywotność baterii w urządzeniach mobilnych, oferując jednocześnie jaśniejsze ekrany.

O samej firmie, poza jej głównym profilem działalności, niewiele wiadomo. W grudniu 2013 roku LuxVue przeznaczyło 25,2 mln. dolarów na rozwój swojej technologii microLED. Firma jest także w posiadaniu kilku patentów, które jej dotyczą.

Co ciekawe, wiceprezes LuxVue, Kapil Sakariya jest związany z Apple. W przeszłości pracował jako projektant zajmujący się wyświetlaczami; miał również swój udział w pracach nad iPhone’em. W Apple był zatrudniony od lipca 2006 do listopada 2011, kiedy to dołączył do LuxVue.

TechCrunch dowiedziało się, że Apple będzie chciało dodać swój nowy nabytek do „obszaru sprzętowych innowacji”, co może być równoznaczne z powiązaniem firmy z urządzeniami „wearable”. Nie można również wykluczyć wykorzystania technologii opracowanej przez LuxVue w kolejnych generacjach iPhone’ów.

Zakup został potwierdzony przez Apple, klasycznym dla spółki stwierdzeniem:

Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu i na ogół nie rozprawiamy nad naszymi intencjami, i planami.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/02/apple-acquires-luxvue/]

To Top