Informacje i nowości

Apple planuje stworzyć platformę treningową i zdrowotną na wzór App Store

Fitness

Jeszcze nie pojawił się iWatch, ale Apple planuje już stworzyć platformę na wzór App Store, gdzie twórcy będą mogli umieszczać aplikacje wykorzystujące zegarek Amerykanów, czy Nike+ FuelBand. Jak mówi kierownik zespołu odpowiedzialnego za oprogramowanie zajmujące się zdrowiem, ostatnio usiadł wraz z kierownikiem zespołu zajmującego się iWatchem i doszli do wniosku, że firma posiada wielkie aspiracje do tego, aby taką platformę stworzyć.

Jak wiadomo, jedną z nowości w iOS 8, ma być aplikacja Healthbook, która stanowić będzie repozytorium dla wszystkich urządzeń treningowych obecnie dostępnych na rynku i wykorzystujących platformę iOS. Z możliwością śledzenia naszej aktywności zdrowotnej, może okazać się swoistym centrum całego ekosystemu, które planuje stworzyć Apple wraz z pomocą firm trzecich.

Jedną z nich, jest właśnie Nike, które ostatnio zlikwidowało cały swój dział hardwarowy, na rzecz zespołu odpowiedzialnego za oprogramowanie NikeFuel Platform. Prezes Mark Parker oczywiście nie powiedział jakie dokładnie są plany jego firmy i Apple, jednak jest podekscytowany tym, jak ta współpraca będzie przebiegać

Przez ostatnich kilka miesięcy sporo dzieje się w temacie iWatcha – od patentów, po liczne zatrudnienia pracowników takich firm jak Masimo czy Vital Connect oraz światowych ekspertów, a wszystko po to, aby w sposób nieinwazyjny monitorować naszą aktywność ruchową oraz zdrowie.

Można powiedzieć też, że iWatch spowodował duże zainteresowanie Apple zdrowiem – ostatnio firma zatrudniła Erica Winkoura, który pracował nad zakładanym na ucho urządzeniem do pomiaru ciśnienia krwi i szybkości bicia serca. Wraz z jego zatrudnieniem, pojawiła się plotka o nowej wersji słuchawek EarPods, która właśnie miałaby mieć dodatkowo funkcjonalność, jak urządzenie, nad którym pracował Eric.

Moim zdaniem, nie ma absolutnej potrzeby, aby tworzyć zupełnie nową platformę od zera i myślę że Apple nawet nie będzie próbowało tego dokonać. W zamian za to, pewnie rozbudowany zostanie dział w App Store, związany ze zdrowiem i treningiem. A aby nowy dział sklepu nie świecił pustkami w chwili premiery, Apple musi wcześciej powiadomić i poinstruować deweloperów na temat możliwości sprzętowych i programowych nowego urządzenia. Czerwcowe WWDC wydaje się idealnym momentem.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/05/05/apple-health-fitness-platform/”]

To Top