Informacje i nowości

Erik Winkour z MIT dołącza do Apple

Eric Winkour

Możliwe, że do zespołu pracującego nad iWatchem dołączył kolejny człowiek, bowiem do grona pracowników Apple trafił właśnie Eric Winkour, który od lat pracował w MIT. Według jego profilu LinkedIn, Eric specjalizuje się w dziedzinie noszonych na ciele medycznych akcesoriów, a ostatnio w MERDC (Medical Electronic Devices Realization Center) pracował właśnie nad akcesorium zakładanym na ucho, które miałoby monitorować funkcje życiowe jego użytkownika.

Posiadam doświadczenie w wielu dziedzinach badań nad elektrycznymi urządzeniami z naciskiem na monitory medyczne. Od konceptów, przez płytki z układami elektronicznymi, do pełnych prototypów i jestem zadowolony, że mogę brać udział w każdym etapie procesu tworzenia.

Specjalizacje: Zakładane urządzenia medyczne, projekt układów elektronicznych, układy PCB i IC, przetwarzanie sygnałów, przetwarzanie sygnałów fizjologicznych na elektryczne.

Winkour jest autorem wielu publikacji akademicznych, skupiających się właśnie na urządzeniach nakładanych na ucho, które miałyby sprawdzać i mierzyć funkcje życiowe. Jego obecna praca została zawarta w dwóch publikacjach, które pojawiły się w 2012 roku – pierwsza z nich nosi tytuł „An ear-worn continuous ballistocardiogram (BCG) sensor for cardiovascular monitoring”, a druga to „A wearable vital signs monitor at the ear for continuous heart rate and pulse transit time measurements”. Oba dokumenty opisują urządzenie z wbudowanym akcelerometrem, którego zadaniem jest sprawdzanie funkcji życiowych. Takie urządzenie miałoby też łączyć się z komputerem, aby wysyłać zebrane pomiary do dalszej analizy.

w 2011 roku, Eric Winkour w wywiadzie dla ABC, mówił o zaletach jego urządzenia zakładając, że byłoby noszone przez użytkownika przez cały dzień:

Celem jest, aby mieć urządzenie założone na uchu praktycznie przez cały dzień – mówi dr hab. Eric Winkour.

Urządzenie umieszczone na głowie lub na uchu, może odczytywać dane na temat szybkości bicia serca oraz ciśnienia krwi i może pomóc lekarzom z całego świata na dokładne prześledzenie stanu pacjenta, aby lepiej dobrać leczenie.

Winkour zanotował kilka typowych pytań, na które pacjenci będą mogli uzyskać odpowiedź w trakcie korzystania z urządzenia – „Czy moje lekarstwa działają?”, „Czy powinienem zwiększyć dawkę?”, „Czy powinienem zmniejszyć dawkę?”, „Jak się ma moje zdrowie?”.

Informacja o zatrudnieniu Erica Winkoura pojawiła się przy okazji publikacji patentu dotyczącego potencjalnie nowego modelu EarPods z zintegrowanymi sensorami bicia serca oraz ciśnienia krwi. Jednakże, nie wiadomo czy świeży pracownik Apple będzie nad nim pracował, czy dołączy do zespołu pracującego nad iWatch. Winkour oficjalnie zostanie pracownikiem firmy z Cupertino już od przyszłego miesiąca.

Jak wiadomo, w przeciągu ostatnich kilku miesięcy Apple bardzo zainteresowało się monitorowaniem zdrowia i aktywności ruchowej użytkownika, zatrudniając szereg specjalistów, z czego duża część obecnie pracuje nad iWatchem, który prawdopodobnie już jest w produkcji, a w sprzedaży pojawi się w czwartym kwartale tego roku. Również, wraz z iOS 8 może mieć miejsce premiera aplikacji Healthbook, która służy do mierzenia aktywności oraz dostarczania informacji o zdrowiu użytkownika.

[source name=”Macrumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/05/01/apple-hires-another-wearables-expert/”]

To Top