Informacje i nowości

Apple otworzy swój sklep w nowo odbudowanym World Trade Center

World Trade Center

Jak mówią ostanie doniesienia, Apple zamierza otworzyć sklep w nowo odbudowanym World Trade Center i co więcej, sklep ma być gotowy już na otwarcie budynku! Jako pierwszy, informację potwierdził NYPost:

Apple, Canali, Hugo Boss, John Varvatos, Mont Blanc oraz Breitling podpisali umowy na miejsca w głównym holu WTC.

[vimeo id=”64416657″]

TheRealDeal ujawnił kilka szczegółów dotyczących umowy o miejsce. Otóż, Apple nie jest zadowolone z tego, gdzie ich sklep będzie się znajdował oraz z samego designu głównego holu:

Apple jest bardzo sfrustrowane tymi „żebrami” oraz kolumnami, które Santiago Calatrava naniósł na projekcie. Struktury łukowate są ustawione równo 11 stóp przed każdym sklepem, więc jak któryś z nich będzie chciał wykorzystać miejsce przed sklepem na promocję swoich produktów, to po prostu nie będzie miał na to szans.

Tajne źródło mówi, że Apple nawet szukało rozwiązania tej sytuacji na własną rękę, lecz zostali szybko uciszeni.

Jak jest napisane w jednym z czasopism branżowych: „Myślicie, że projektant mody Karl Lagerfeld zgodzi się grać przysłowiowe drugie skrzypce architektowi?”. „Tutaj chodzi głównie o walkę ego tych, którzy chcą mieć tam swoje sklepy – przecież nie otworzą tam głównych sklepów mając przed sobą kolumny, które postawił Calatrava.”

Pomimo tego, Apple będzie miało swój sklep już na otwarcie odbudowanego World Trade Center, który będzie się mieścił pomiędzy sklepami Michaela Korsa oraz Johna Varvatosa. Otwarcie planowane jest na rok 2015.

Apple Store w nowym World Trade Center

[source name=”9to5Mac” ulr=”http://9to5mac.com/2014/05/06/apple-appears-set-to-open-store-inside-world-trade-center-for-2015-grand-opening/”]

To Top