Informacje i nowości

Apple chce przejąć Beats Electronics za 3,2 mld USD

Beats

Apple jest bliskie przejęcia firmy Beats Electronics – znanego producenta słuchawek i właściciela usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Firma została stworzona przez Dr Dre oraz Jimmy’ego Iovine’a. Według Financial Times (co potwierdziły także Bloomberg, Wall Street Journal i New York Time), jeśli negocjacje się powiodą, transakcja powinna zostać zaakceptowana w przyszłym tygodniu.

Mówi się, że Apple może zapłacić nawet 3,2 miliardy dolarów, co będzie sumą rekordową. Jak informuje MacRumors, dotychczas największą transakcją w historii spółki było przejęcie firmy NeXT w 1996 roku za kwotę 404 milionów.

Nie tak dawno Tim Cook poinformował o nowo zakupionych firmach, dodając że Apple jest otwarte na kolejne przejęcia, jeśli będą one leżeć w interesie spółki w dłuższej perspektywie.

Beats Electronics

Oprócz produkcji szeregu słuchawek i głośników, które obecnie Apple sprzedaje w swoich sklepach, Beats Electronics uruchomiło w styczniu tego roku usługę Beats Music. O samej usłudze, z racji tego, że nie jest dostępna w Polsce i nie miałem okazji jej przetestować, nie mogę powiedzieć zbyt wiele. W oczy na pewno od razu rzuca się jednak bardzo ładnie zaprojektowana aplikacja na iOS[itunes id=781817640 type=price store=us]. Jeśli chodzi o korzystanie z usługi, to po darmowym okresie próbnym konieczne jest wykupienie abonamentu za 9,99$ miesięcznie.

Beats Music

Dotychczas mogliśmy słyszeć, że Apple przygotowuje zmiany w swoich usługach związanych z branżą muzyczną. Ma to dotyczyć zarówno przeprojektowania sklepu iTunes Store, jak i pewnych zmian w iTunes Radio. Być może zmiany te nastąpią właśnie przy współpracy z Beats. W chwili obecnej nie jest jednak jasne, czy Apple pozwoli nadal działać firmie i rozwijać markę Beats, czy może wszystko zostanie wchłonięte i wydane na nowo, pod logiem nadgryzionego jabłka.

[margin_border /]

Aktualizacja – 09.05.2013 10:10

Jimmy Iovine

Jak donosi dalej Financial Times, CEO Beats, Jimmy Iovine prowadzi z kolei negocjacje, aby dołączyć do Apple jako „specjalny doradca” Tima Cooka w kwestiach twórczych.

Iovine, oprócz swojej roli w Beats Electronics, jest także szefem wytwórni Geffen A&M będącej częścią Univeral Music Group. Jimmy posiada liczne kontakt w branży muzycznej, co mogłoby pozwolić Apple na negocjowanie lepszych warunków współpracy z wytwórniami.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/08/apple-to-acquire-beats/][source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/08/beats-jimmy-iovine-join-apple/]

To Top