Informacje i nowości

Dr. Dre potwierdza nabycie firmy Beats Electronics

Dr. Dre

Ostatnio głośno zrobiło się na temat informacji mówiącej, że Apple ma zamiar nabyć znanego producenta słuchawek, firmę Beats Electronics za 3,2 miliarda dolarów i wszystko wskazuje na to, że obie firmy doszły do porozumienia, a transakcja będzie miała miejsce.

Obie firmy jeszcze oficjalnie tego nie potwierdziły, ale na YouTube pojawił się 83-sekundowy filmik nagrany przez Tyrese Gibsona, znanego choćby z filmów „Szybcy i Wściekli” i serii „Transformers”. W nagraniu aktor gratuluje właścicielowi firmy, swojemu „ziomkowi”, raperowi Dr. Dre, udanej transakcji.

Raper hucznie świętował przejęcie firmy przez Apple w swoim studiu nagraniowym z dużą ilością alkoholu. Gibson żartując, zasugerował że Forbes powinno szybko zaktualizować swoją listę miliarderów:

Pierwszy miliarder wśród hip-hopowców i dokładnie tu, z ^$!#^* Zachodniego Wybrzeża!

 

Cały filmik zawiera wulgarny język, więc oglądacie go na własną odpowiedzialność 😉

[youtube id=guMFKBXp544]

Jak wiadomo, Beats Electronics walczy obecnie na dwóch frontach. Z jednej strony, na polu słuchawek i głośników, natomiast z drugiej, startując z usługą strumieniowania muzyki. Dlatego właśnie, Apple nabywając tę firmę, uzyska dostęp do jednej z najmodniejszych marek oraz dobrą bazę do powiązania z iTunes Radio.

Biorąc pod uwagę powyższy film, jestem ciekawy, czy firma z Cupertino będzie chciała bliżej współpracować bezpośrednio z Dr. Dre?

[source name=”The Next Web” url=”http://thenextweb.com/apple/2014/05/09/dr-dre-just-confirm-apple-buying-beats-3-2-billion/”]

 

To Top