Plotki

Dr. Dre i Jimmy Iovine mogą objąć kierownicze stanowiska w Apple

Jimmy Iovine & Dr. Dre

Założyciele Beats, Jimmy Iovine i Andre Young (lepiej znany jako Dr. Dre) prawdopodobnie obejmą kierownicze stanowiska w Apple, po tym, gdy spółka z Cupertino nabędzie ich firmę – donosi The Wall Street Journal. Nie będzie to raczej praca na pełen etat. Obaj najpewniej pozostaną w Los Angeles, będą natomiast pojawiać się na spotkaniach w Cupertino.

Powołując się na „osoby znające sprawę”, WSJ informuje dalej, że role Iovine’a i Younga nie są na razie znane. Zarówno jeden, jak i drugi, może – wykorzystując swoje dotychczasowe kontakt – pomóc Apple w negocjacjach z wytwórniami, oraz przyciągnąć nowych klientów.

Wcześniejsze informacje sugerowały, że Jimmy Iowine może zostać „specjalnym doradcą” w kwestiach twórczych. Ponadto myślę, że Apple szczególnie będzie chciało wykorzystać stworzoną przez Beats usługę strumieniowania muzyki i połączyć ją ze swoją usługą. Około miesiąca temu pojawiło się wiele plotek na temat planów Apple co do przebudowy iTunes Store i powiązanego z nim, stosunkowo młodego iTunes Radio, którego Beats Music być może stanie się częścią.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/09/drdre-and-jimmy-iovine-to-join-apple/]

To Top