Plotki

Wyższa jakość muzyki w iOS 8, nowe słuchawki douszne i aktualizacja portu Lightning

Według doniesień opublikowanych przez Mac Otakara, Apple planuje wprowadzić w iOS 8 odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości, uzupełniając to nową wersją słuchawek dousznych oraz nowym złączem Lightning.

Okazuje się, że konferencja WWDC rozpoczynająca się 2 czerwca może mieć bardzo muzyczny charakter. Wczoraj pojawiły się przypuszczenia, że podczas imprezy, Apple może przedstawić swoich nowych pracowników – Jimmy’ego Iovine’a i Dr. Dre z Beats Electronics, a dzisiejsze informacje potwierdzają wiadomość z przed około miesiąca, mówiącą o tym, że Apple planuje zwiększyć jakość muzyki dostępnej w iTunes Store.

Dotychczas Apple udostępniało 16-bitowe pliki audio, ale od czerwca możemy spodziewać się podniesienia jakości do 24-bitów. Apple od jakiegoś czasu szuka sposobu na uatrakcyjnienie swojego sklepu muzycznego iTunes Store, a zwiększenie jakości ma być częścią większej rewolucji i przebudowy, jaką planuje firma.

Słuchawki douszne Apple

Jak informuje Mac Otakara, w związku z tym, Apple zaktualizuje złącze Lightning, aby zapewnić lepszą jakość odtwarzania także na akcesoriach audio i stacjach dokujących. Ponadto, firma ma również zaprezentować nową wersję swoich słuchawek dousznych, których celem także będzie zapewnienie lepszych doznań ze słuchania muzyki w wyższej jakości.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/13/hd-audio-ios-8-new-in-ear-headphones-lightning/]

To Top