Plotki

Jimmy Iovine i Dr. Dre mogą pojawić się na tegorocznym WWDC

Jimmy Iovine & Dr. Dre

Założyciele Beats Electronics – Jimmy Iovine i Dr. Dre (Andre Young), być może będą mieli swoje pierwsze publiczne wystąpienie, jako nowi pracownicy Apple, na zbliżającym się, czerwcowym WWDC – informuje Billboard.

Powołując się na źródła znające szczegóły rozmów pomiędzy Apple, a Beats Electronics, portal sugeruje, że Apple może chcieć wprowadzić i przedstawić dwóch nowych pracowników w trakcie imprezy, przy okazji ogłaszając Iovine’a nowym szefem muzycznym firmy. Rola Iovine’a może obejmować nadzorowanie strategii muzycznych Apple, zabezpieczanie ofert i utrzymanie relacji z wytwórniami muzycznymi.

Jak zauważa Billboard, Dr. Dre pojawił się już kiedyś na imprezie Apple (nie osobiście, a poprzez wideokonferencję), gratulując Steve’owi Jobsowi uruchomienia zarówno iPoda, jak i sklepu iTunes Store. Jimmy Iovine również miał stałe kontakty z Apple i prowadził rozmowy w sprawie uruchomienia serwisu muzycznego najpierw ze Steve’em Jobsem, a później z obecnymi dyrektorami firmy, na niedługo przed uruchomieniem własnej usługi Beats Music.

[youtube id=”DaxZ8XsN0xo”]

Według dotychczasowych informacji, przejęcie Beats Electronics może być rekordową transakcją w historii Apple, opiewającą na kwotę 3,2 mld dolarów. Założyciele Beats mają głębokie powiązanie z przemysłem muzycznym i będą na pewno wartościowymi osobami dla Apple. Ponadto firma otrzyma dostęp do popularnej linii słuchawek i głośników, a także Beats Music – usługi strumieniowania muzyki opartej o abonamenty, która może zostać wykorzystana przy rozwoju i ekspansji iTunes Radio.

[margin_border /]

Dla przypomnienia! Na AppleCenter.pl będziemy prowadzić relację na żywo z konferencji WWDC. Aby nie przegapić żadnych ifnormacji dotyczących imprezy, zapraszam do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/12/jimmy-iovine-dr-dre-wwdc/]

To Top