Patenty Apple

Apple chce uchronić użytkowników przed przypadkowym wysłaniem SMS-a do niewłaściwej osoby

Wiadomości - patent

Zdarzyło Wam się kiedyś przypadkowo wysłać wiadomość do niewłaściwej osoby? Apple pracuje prawdopodobnie nad pewnymi zmianami w interfejsie, który miałyby zapobiec takim sytuacjom, co może się okazać przydatne w przypadku gdy piszemy jednocześnie z kilkoma osobami.

Ujawniony niedawno patent wskazuje, że przyszłe urządzenia z iOS mogą w tle aplikacji Wiadomości wyświetlać zdjęcie osoby, z którą SMS-ujemy, co powinno dać nam pewność, że w danym momencie piszemy wiadomość do właściwej osoby. W przypadku czatów grupowych, w tle pojawiałoby się odpowiednio więcej zdjęć. W tym przypadku dokument przewiduje też efekt „karuzeli” (ang. carousel) i animacji przejściowych.

Patent opisuje także możliwość wyświetlania zdjęć w różnych kolorach lub w skali szarości, zależnych i dopasowanych do dymku z wiadomością.

A co w przypadku kiedy nie będziemy mieli czyjegoś zdjęcia? Wtedy iOS, na podstawie zapisanych informacji o kontakcie, ma rozpoznać płeć osoby i dopasować odpowiednio męski lub żeński awatar.

[half]

Wiadomości - patent

[/half][half_last]

Wiadomości - patent

[/half_last]

Generalnie sam patent nie wydaje się być niczym innowacyjnym. Co ciekawe, Apple niedawno zrezygnowało z dużych zdjęć osób dzwoniących, na rzecz małego, okrągłego awatara. Czy nie lepiej byłoby właśnie takie rozwiązanie zastosować w przypadku Wiadomości, podobnie jak chociażby w facebookowym Messengerze? Może i tak. Tylko wtedy, pewnie nie udałoby się go opatentować… 😉

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/279193/apple-wants-save-embarrassment-misdirected-messages/]

To Top