Patenty Apple

Nowy patent Apple opisuje integrację paneli słonecznych w ekranie dotykowym

Obudowa na iPhone'a z baterią słoneczną

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyznało Apple nowy patent, opisujący integrację paneli słonecznych w mobilnych urządzeniach z ekranem dotykowym i elastycznym wyświetlaczem.

Nowo przyznany patent opisuje sposób ułożenia ogniw słonecznych pomiędzy warstwami czujników dotykowych w wyświetlaczu tak, aby stworzyć układ ładowania słonecznego (przy jednoczesnym reagowaniu ekranu na dotyk), który będzie przekazywał energię do baterii urządzenia. Dokument opisuje zarówno układy zastosowane wraz z wyświetlaczami pokrytymi szkłem, jak i tworzywami sztucznymi.

Bateria słoneczna w ekranie dotykowym

Zintegrowane sensory dotyku i panele słoneczne mogą być zastosowane w urządzeniach przenośnych, w tym w szczególności takich jak odtwarzacze multimedialne (iPod) i smarfony (iPhone).

Niestety raczej nie ma się co spodziewać, że energia słoneczna będzie głównym źródłem energii w urządzeniu, jednak jest bardzo możliwe, że tego typu zasilanie mogłoby przedłużyć nieco żywotność baterii i być przydatne w awaryjnych sytuacjach. Istnieje też szansa, że Apple skorzysta z baterii słonecznych w iWatchu. W jego przypadku Apple testowało też bezprzewodowe ładowanie indukcyjne oraz ładowanie kinetyczne, polegające na przechwytywaniu energii podczas ruchu ręką.

Bateria słoneczna w ekranie dotykowym

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/20/solar-panel-flexible-touchscreen-display/]

To Top