Plotki

Na WWDC Apple może zaprezentować nową platformę dla inteligentnych domów

iPhone / Inteligentny dom

Według doniesień Financial Times, Apple pracuje na nową platformą oprogramowania, która uczyni z iPhone’a z systemem iOS 8 „pilot do świateł, systemów bezpieczeństwa i innych urządzeń gospodarstwa domowego”.

Oczywiście w App Store już teraz znajdziemy tego typu rozwiązania poszczególnych producentów, jednak to co zaprezentuje Apple ma być nową, centralną platformą, która zintegruje wszystkie dotychczasowe usługi. Dzięki temu, ułatwi to pracę zarówno producentom poszczególnych urządzeń/systemów, jak i znacznie zwiększy wygodę ich użytkowania. Do tego, może to dać dodatkowe możliwości automatyzacji wielu czynności – np. poprzez przesyłanie bezprzewodowe informacji z iPhone’a, kiedy jako właściciel przybędzie lub opuści dom.

Prezentacji nowego oprogramowania możemy spodziewać się na WWDC, które rozpocznie się już za tydzień, 2 czerwca o godzinie 19:00 naszego czasu.

Wygląda na to, że Apple w ostatnim czasie jest coraz bardziej otwarte na współpracę z innymi firmami, które mogą integrować swoje produkty, z urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem. W roku ubiegłym, Apple uruchomiła platformę MFi (Made for iPhone), która pozwala tworzyć kompatybilne akcesoria, jak np. kontrolery do gier. Kolejnym krokiem był system CarPlay, gdzie Apple, zamiast tworzyć swój samochód ;), udostępniło swoje oprogramowanie firmom motoryzacyjnym. Podobnie może być również z aplikacją Healthbook, w której przypadku również bardzo prawdopodobne jest, że zbieranie informacji o zdrowiu użytkownika będzie następować nie tylko za pomocą urządzeń Apple, ale także przez akcesoria firm trzecich.

[source url=http://9to5mac.com/2014/05/26/report-apple-planning-ios-controlled-smart-home-automation-platform-for-wwdc-unveiling/ name=9to5mac]

To Top