Informacje i nowości

Eddy Cue: „Myślę, że Steve Jobs byłby z nas niezmiernie dumny”

Eddy Cue

Podczas wczorajszej Code Conference Eddy Cue i Jimmy Iovine, wypowiadali się również na temat tego, jak wygląda Apple po śmierci Steve’a Jobsa. Temat ten jest niejednokrotnie poruszany. Wiele osób twierdzi, że to już nie jest to Apple, jakie znaliśmy za czasów Jobsa, wróżąc jednocześnie firmie rychły upadek.

Jak zapatrują się na te kwestie wspomniani uczestnicy wywiadu? Cue zapytany o współzałożyciela Apple, powiedział, że Jobs chciał „stworzyć kulturę, która trwa dłużej, niż okres, kiedy on będzie CEO”. Cue uważa także, że wartością firmy wciąż jest silna dbałość o każdy szczegół i w pierwszej kolejności zwracanie uwagi na jakość produktów.

Eddy został także zapytany, czy Apple musiało przejść przez okres „resetu”, kiedy zmarł Jobs, a także o to, jakie są jego obecne odczucia, odnośnie firmy.

Nigdy nie czułem, żebyśmy mieli „reset”. Czuję, że mamy niesamowity zespół kierowniczy, gdzie wielu z nas jest od długiego czasu, pracując razem w zespole, budując te produkty, gdzie sprzęt, oprogramowanie i usługi są w pełni zintegrowane. 

Słuchaj, Steve był wielkim przyjacielem, wspaniałym mentorem i tęsknię za nim, i nie można powiedzieć, że to nic nie znaczy dla postrzegania firmy. Ale kiedy patrzę na to, co stworzył w Apple i to co robimy, myślę, że byłby niezmiernie dumny z wszystkich prac, które wykonujemy dzisiaj i z produktów, które budujemy, i myślę, że kontynuujemy wiele rzeczy z dziedzictwa, które nam zostawił.

Jimmy Iovine, który również osobiście znał się ze Steve’em Jobsem, również odniósł się do pytania, chwaląc zespół dyrektorów i kierowników Apple, i stwierdzając, że Jobs „złączył razem najlepszy na świecie zespół ludzi”. Oczywiście pewien okres przejściowy, był dla firmy nieunikniony. Współzałożyciel Beats przyznał również, że był zaskoczony tym, jak „elastyczne” jest Apple i pomimo swojej pozycji, „porusza się jak mała firma”.

[margin_border /]

Zapraszam także do zapoznania się z najciekawszymi wypowiedziami Eddy’ego Cue i Jimmy’ego Iovine’a z wczorajszej konferencji.

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/05/29/cue-jobs-proud-apple-current-future/]

To Top