Informacje i nowości

Wall Street nie podziela entuzjazmu Apple dotyczącego najnowszej transakcji

Wall Street

Chociaż przedstawiciele Apple i Beats Electronics bardzo pozytywnie, i z olbrzymim entuzjazmem wypowiadają się o doprowadzonej do skutku transakcji (w końcu Apple wydało na to 3 mld USD), Wall Street nie przyjął tej wiadomości z tak dużą radością, a analitycy i inwestorzy podchodzą do tego ze znacznie większym dystansem.

Oglądanie wydania tego rzędu kwoty na firmę, która większość swoich przychodów uzyskuje z działalności sprzętowej, nie jest tym, co chcemy oglądać – mówi Dan Niles, dyrektor ds. inwestycji z funduszy hedgingowych AlphaOne Capital Partners.

Równie niezadowolony jest Patrick Becker Jr. zarządzający portfelem inwestycyjnym w Becker Capital Managemenet:

Nigdy nie chcielibyśmy zobaczyć jak firma kupuje coś za 3 miliardy dolarów, kiedy kilka miesięcy temu było to warte około 1 miliarda [Patrick opiera się na wycenie z spółki z września – przyp. red.]. Zastanawiamy się, czy są to właściwie wykorzystane pieniądze akcjonariuszy. 

Chociaż  Josh Stewart uważa usługi związane z muzyką za bardzo ciekawy obszar, to również sceptycznie odnosi się do tego, aby inwestowanie tak dużej kwoty w Beats wyszło z korzyścią dla Apple:

Strumieniowanie muzyki jest dużo bardziej interesującym miejscem do dominacji w porównaniu z dupiastymi słuchawkami, ale kupienie Beats nie pomoże w tym Apple – powiedział Josh Stewart, zarządzający portfelemw Wasatch World Innovators Fund.

Osobiście jestem bardzo ciekawy, jak Apple w praktyce wykorzysta swój nowy „nabytek” i co powiedzą o tym inwestorzy, za kilka miesięcy, czy za rok. A jakie jest Wasze zdanie odnośnie tej transakcji? Czy to dobrze, że Apple kupiło Beats?

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/05/29/wall-street-unimpressed-by-beats-acquisition-not-what-we-want-to-see/]

To Top