Plotki

iWatch ma posiadać możliwość bezprzewodowego ładowania

iWatch S by Martin Hajek

Kolejny raz powracają informacje na temat możliwości bezprzewodowego ładowania iWatcha. Wiadomość na ten temat opublikowało dzisiaj wiele chińskich mediów, powołując się na źródła u jednego z dostawców Apple.

Luxshare to firma mająca swoją siedzibę w Shenzen, mieście w południowo-wschodnich Chinach, która rzekomo ma być producentem podzespołów, służących do bezprzewodowego ładowania w smartwatchu z nagryzionym jabłkiem. Według źródeł, firma obecnie wysłała do Apple, w celach certyfikacja, cewki, które zostaną użyte do ładowania indukcyjnego i oczekuje na ich zatwierdzenie. Według najnowszego raportu iWatch, wbrew wcześniejszym informacjom, wciąż oczekuje na rozpoczęcie produkcji.

Doniesienia z grudnia ubiegłego roku głosiły, że Apple pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą bezprzewodowo ładować iWatcha nawet z odległości jednego metra. Z kolei dużym problemem Apple miała być żywotność baterii, która w przypadku prototypów wynosiła tylko 1-2 dni. Firma dążyła do wydłużenia tego okresu do przynajmniej 4 do 5 dni. Czy ostatecznie się to udało – nie wiadomo. Nie mniej jednak, nawet gdyby ten okres był krótszy, to ładowanie bezprzewodowe, zwłaszcza z odległości jednego metra, na pewno ułatwiłoby życie użytkownikom, a ciągłe ładowanie urządzenia nie byłoby aż tak uciążliwe.

[margin_border /]

Zgodnie z wczorajszą informacją, iWatch ma posiadać okrągły ekran, a jego design będzie zbliżony do Moto 360 od Motoroli. Przeczytaj więcej.

To Top