Patenty Apple

Apple i Beats stworzą „inteligentne” słuchawki?

Z dotychczasowych wypowiedzi przedstawicieli Apple można było wywnioskować, że z najnowszego nabytku spółki, tj. firmy Beats Electronics i podległej jej Beats Music, to słuchawki interesują ich najmniej. Patrząc jednak na dwa najnowsze wnioski patentowe, można zauważyć, że Apple i w tej dziedzinie planuje wprowadzenie innowacji i niewątpliwie może tutaj zostać wykorzystane wsparcie Beatsa.

Pierwszy wniosek dotyczy automatycznego wykrywania przez słuchawki tego czy faktycznie są w użyciu, a dokładniej, czy znajdują się w/na uszach użytkownika. Drugi dokument mówi natomiast o urządzeniach i akcesoriach współpracujących z usługami strumieniowania muzyki.

Inteligentne słuchawki

Jak zatem może to wszystko zostać wykorzystane w praktyce? Otóż nasze „inteligentne” słuchawki mogłyby automatycznie zatrzymywać odtwarzanie w chwili, gdy wyjmiemy/zdejmiemy je z uszu, bądź uruchamiać iTunes Radio lub Beats Music, czy wznawiać słuchanie audiobooka od razu po założeniu. Mało tego, zastosowane w słuchawkach czujniki, miałyby rozpoznawać konkretnego użytkownika (w przypadku, gdyby słuchawki były współdzielone przez domowników) i oferować konkretne treści w zależności od tego, kto je założy.

Być może, możliwym byłoby również dopasowywanie muzyki do naszego nastroju i tego co robimy. Apple ma w planach zastosowania wielu różnych sensorów, które z pewnością byłyby w stanie rozpoznać czy odpoczywamy na kanapie, czy może jesteśmy w trakcie joggingu i na tej podstawie podsuwać nam odpowiedni typ muzyki, zapewne ucząc się przy okazji naszych preferencji i zapamiętując czego lubimy słuchać w zależności od sytuacji.

iBeats

Wcześniej Apple otrzymało już patent w ramach którego iPhone byłby w stanie rozpoznawać nasz nastrój i na tej podstawie oferować nam odpowiedni reklamy, ale pewnie mogłoby to być rozszerzone też na inne usługi, jak np. muzyka. Temat sensorów i słuchawek wykorzystywanych do śledzenia naszych funkcji życiowych, to dla Apple, przynajmniej w sferze patentów, również nie jest niczym nowym.

Na pewno Apple w parze z Beats jest w stanie stworzyć bardzo ciekawe produkty, łączące muzykę z innowacją. Co dokładnie z tego wyjdzie nie wiadomo, ale jedno jest pewne… nie będzie tanio…

[source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/281353/apple-focus-reinventing-headphones/][source type=”Grafiki” name=”Curved” url=http://applecenter.pl/2014/05/30/ibeats/ ]

To Top