Plotki

Apple chce zastąpić iPhone’em kolejną rzecz – nasz portfel!

iPhone / Portfel

Przedstawiciele Apple rozpoczęli rozmowy dotyczące usług płatności mobilnych z dyrektorami znanych sieci sklepów detalicznych – informuje źródło bezpośrednio zaznajomione z tematem rozmów.

Dotychczas słyszeliśmy już wiele przesłanek, mówiących, że Apple interesuje się tematem płatności mobilnych. Jak bumerang powracają informacje dotyczące wprowadzenia w iPhone’ach technologii NFC. Do tego Eddy Cue zauważył ostatnio, że Apple posiada bazę 800 milionów kont Apple ID powiązanych z kartami kredytowymi, co otwiera drzwi do wielu przyszłych produktów. Podobnie wyraził się nie tak dawno, w jednym z wywiadów, Tim Cook, dodając jeszcze, że Touch ID może zostać kiedyś wykorzystane w płanościach mobilnych poza sklepami iTunes i App Store.

Obecnie Apple prowadzi rozmowy z przedstawicielami sieci sklepów znanych marek, badając czy byłyby zainteresowane ich rozwiązaniami. Usługa płatności Apple miałaby być zintegrowana z systemem iOS, iPhone’em oraz kontem Apple ID, i zapewniać kompleksowe rozwiązania, dzięki którym użytkownik mógłby łatwo i wygodnie wykorzystać swój telefon do wykonywania płatności.

Bardzo możliwe, że przy okazji zostanie w tym wszystkim wykorzystana także technologia iBeacon.

Chociaż prawdopodobnie prace są na dosyć zaawansowanym etapie, raczej nie spodziewałbym się, że już w tym roku ujrzymy Apple wkraczające w branżę płatności mobilnych. Nie mniej jednak już niebawem pewne zmiany w tym temacie mogą nastąpić w sklepach detalicznych Apple, zgodnie z zapowiedzią Angeli Ahrendts.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/05/29/apple-discussing-iphone-payments-service-with-high-profile-retail-brands/][source name=”The Awesomer” url=http://theawesomer.com/madison-iphone-wallet/160814/ type=”Zdjęcie”]

To Top