Informacje i nowości

Apple udostępnia nowe API dla iOS 8 oraz OS X 10.10

Tuż przed prezentacją na WWDC, Apple udostępniło nowe API dla iOS 8 oraz OS X 10.10, dla kanałów open-source w tym WebKit. W udostępnionym kodzie klasy, na pierwszy rzut oka widać, że implementacja nowych komponentów, w tym framework, została zunifikowana. Dla przypomnienia, koderzy musieli wcześniej odwoływać się do niej za pomocą poleceń WebView dla OS X i UIWebView dla iOS. Niestety, deweloperzy wciąż będą zmuszeni do użycia różnych odwołań do wyświetlania rzeczy na ekranie, ponieważ Apple nie zdecydowało się na przeniesienie UIKit na Mac.

Unifikacja WebKit może oznaczać, że niemalże cały nowy framework będzie skupiał się na ujednoliceniu platform OS X oraz iOS oraz na komunikacji pomiędzy systemami. Oznacza to przede wszystkim ułatwienie pracy deweloperom, ponieważ mogą użyć tej samej klasy dla obu systemów.

Jak wiadomo, WebKit jest na licencji open-source i Apple jest zobowiązane do udostępnienia związanych z nim materiałów w sieci. Firma z Cupertino słynie z tego, że takie rzeczy udostępnia jedynie po oficjalnej zapowiedzi, w tym przypadku jednak, mamy do czynienia ze swoistym falstartem. Nie wykluczone jednak, że Apple poruszy jeszcze ten temat na konferencji.

[source name=”9to5Mac” url=”http://9to5mac.com/2014/06/02/new-developer-apis-for-ios-8-and-os-x-10-10-appear-in-open-source-webkit/”]

To Top