Informacje i nowości

Ferrari w Moscone West

Ferrari w Moscone West

To co na pewno rzuciło się w oczy pierwszym osobom, które weszły na pierwsze piętro budynku Moscone West, to zaparkowane tam dwa samochody, z których jednym jest białe Ferrari. 

Niewątpliwie ma to związek z CarPlay, które zostało zaprezentowane na zeszłorocznym WWDC (pod nazwą iOS in the Car), a nie tak dawno zostało oficjalnie udostępnione przez Apple, wraz z pierwszymi firmami motoryzacyjnymi (m.in. Ferrari).

CarPlay to funkcjonalność integrująca iPhone’a z pojazdem, dzięki czemu na ekranie komputera pokładowego samochodu mogą być wyświetlane niektóre z aplikacji stworzonych na iOS, znajdujących się na naszym iUrządzeniu. Dotychczas są to aplikacje systemowe i tylko kilka wybranych aplikacji firm trzecich. Jest więc bardzo możliwe, że podczas konferencji, Apple nie tylko pozwoli deweloperom zapoznać się bliżej z działaniem CarPlay, ale także, wraz z iOS 8, udostępni wszystkim programistom wydającym swoje aplikacje w App Store możliwość uruchamiania ich również w samochodzi, poprzez CarPlay.

Więcej na ten temat, jeśli nie dzisiaj, dowiemy się zapewne w najbliższych dniach, podczas trwających w San Francisco warsztatów z inżynierami Apple.

[source name=9to5mac url=http://9to5mac.com/2014/06/02/apple-displaying-ferraris-other-cars-at-wwdc-hinting-at-carplay-announcements/]

To Top