Co słychać u konkurencji

Microsoft chce wypuścić na rynek swój własny zegarek jeszcze w tym roku

Microsoft Smartwatch

Jak zapewne pamiętacie, na początku zeszłego miesiąca wspominałem o prototypie zegarka autorstwa Microsoftu. Otóż, urządzenie opisane w dokumencie, może pojawić się na półkach sklepowych i to już w tym roku!

Co ciekawe, urządzenie oficjalnie będzie współpracować nie tylko z Windows Phone, ale również z iOS i Androidem. Twórcy podkreślają również żywotność baterii na jednym cyklu – według nich, na jednym ładowaniu urządzenie będzie działać przez dwa dni. Urządzenie rzekomo będzie posiadać urządzenie o wielkości „połowy listka gumy do żucia”.

Designerzy z Redmond przy projektowaniu urządzenia, biorą pod uwagę prywatność użytkownika i nie mam tu na myśli, kodów, symboli do odblokowania ekranu i innych metod związanych z oprogramowaniem. Według Forbes, ekran może być umieszczony w wewnętrznej części urządzenia (co może się wydawać bezsensowne) lub może mieć po prostu „pokrywę”… Czyżby Apple pracowało nad czymś takim? 😉

Pocket Watch

Microsoft, tak jak Samsung oraz Apple, również skupia się na funkcjach zdrowotnych, ale jak na tę chwilę, ogranicza się to jedynie do monitorowania pracy serca. Bardzo możliwe, że te funkcje zostaną rozszerzone w przyszłości.

Według plotek, produkcja  urządzenia ma rozpocząć się już latem i jak pisałem wcześniej, premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Jeżeli Apple wprowadzi iWatcha do sprzedaży, to możemy się spodziewać dosyć ciekawej rywalizacji pomiędzy trzema firmami na nowym rynku.

[source name=”Cult of Mac” url=”http://www.cultofmac.com/281371/microsoft-developing-iphone-friendly-smartwatch/”]

 

To Top