Informacje i nowości

OS X Yosemite Beta Program jest ograniczony do pierwszego miliona użytkowników

Jak pisałem jakiś czas temu, Apple udostępniło nowy OS X Beta Seed Program, który pozwala zwykłym, szarym użytkownikom Maców, nie-deweloperom, zainstalować i testować wersje beta systemu OS X.

O programie wspomniał dzisiaj także Craig Federighi. Teraz Apple udostępniło podstronę, na której można przyłączyć się do programu. Okazuje się jednak, że wersja beta OS X Yosemite będzie udostępniona jedynie pierwszemu milionowi użytkowników. Nawet jeśli już wcześniej dołączyliście do OS X Beta Program, prawdopodobnie i tak trzeba jeszcze raz zalogować się i przyłączyć się do programu dotyczącego konkretnie nowego OS X’a. Po zaakceptowaniu umowy, powinniście zobaczyć następującą informację:

OS X Yosemite Beta Program

Informację możemy chyba potraktować jako wiadomość, że załapaliśmy się do „pierwszego miliona”. Gdy wersja beta będzie gotowa, na nasz adres e-mail otrzymamy kod, który pozwoli pobrać z Mac App Store i zainstalować aktualizację systemu.

Oprócz tego, na stronie znajdziemy zalecenia Apple co do korzystania z wersji beta. Po pierwsze, aby móc zainstalować betę OS X Yosemite, należy posiadać zainstalowanego Mavericksa. Apple póki co chyba nigdzie nie udostępniło informacji jakie komputery będą wspierane przez Yosemite, ale można teraz wnioskować, że będą to wszystkie Maki, na których można zainstalować obecną wersję systemu. Następnie Apple radzi, aby wersję beta zainstalować na drugim komputerze, ze względu na błędy jakie mogą pojawiać się w testowych odsłonach systemu. Znajdziemy również informację, że pewne funkcje systemu, zwłaszcza te integrujące komputer Mac i urządzenia z iOS mogą nie działać.

Do programu można przystąpić tutaj.

[source name=”Apple” url=https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/][source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/06/02/osx-yosemite-beta-first-million-users/]

To Top