Informacje i nowości

Apple zezwala na „zatwierdzone” wirtualne waluty w aplikacjach zgłaszanych do App Store

Bitcoin

Być może niektórzy z Was pamiętają dosyć głośną sytuację sprzed kilku miesięcy, kiedy Apple nie zgodziło się na obecność w App Store kilku aplikacji, które miały spełniać rolę portfeli Bitcoin. Obecnie Apple zaktualizowało swoje wytyczne dot. wymogów zgłaszanych aplikacji, co może utorować drogę do obrotu i przechowywania wirtualnych walut na urządzeniu z systemem iOS – donosi Reuters.

Punkt 11.17 brzmi następująco:

Aplikacje mogą ułatwiać przekazywanie zatwierdzonych wirtualnych walut pod warunkiem, że robią to w zgodzie ze wszystkimi przepisami prawa stanowego i federalnego, na terytorium, w którym aplikacja funkcjonuje.

Pytanie tylko, jak ten zapis będzie egzekwowany w praktyce i jak dokładnie będzie to wyglądać w przypadku państw, gdzie kwestia wirtualnych walut nie jest do końca uregulowana prawnie. Czy Apple zabroni wtedy udostępniania aplikacji w danym kraju? Prawdopodobnie tak.

Dotychczas autorzy aplikacji, które w jakiś sposób były związane np. z Bitcoinem otrzymywali informację, że ich aplikacja nie jest zatwierdzona ze względu na zawarte treści, które nie są legalne we wszystkich miejscach, gdzie aplikacja jest dostępna i jest niezgodna z polityką Apple.

[source url=http://www.macrumors.com/2014/06/03/app-store-virtual-currencies-apps/ name=”MacRumors”]

To Top